سه شنبه ٢٣ مرداد ١٣٩٧ - 
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
 
 

معرفی گروه:

گروه ایمونولوژی دانشکده پزشکی درسال 1370با هدف پایه گذاری و توسعه تحقیقات بنیادی وکاربردی در ایمونولوژی رسماً از گروه میکروب شناسی جداگردید. در سالهای  آغازین، فعالیت گروه به آموزش دانشجوان رشته پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی محدود می‌شد، لیکن این گروه با تکمیل نمودن کادر هیئت علمی خود از سال 1374 اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد ایمونولوژی نمود. درطی 17 سال گذشته این بخش با جذب دانشجویان کارشناسی ارشد موفق به انجام تعداد زیادی پروژه تحقیقاتی گردیده است که حاصل آن چاپ بیش از یکصد مقاله در ژورنال های معتبر بین المللی و مجلات علمی-پژوهشی داخلی و شرکت در تعداد زیادی کنگره بین المللی و داخلی بوده است.

در اردیبهشت 1389، دهمین کنگره ایمونولوژی و آلرژی ایران توسط این گروه برگزار گردید که از نظر تعدد سخنرانان خارجی، شاید یکی از کنگره های کم نظیر در ایران بوده باشد که به ویژه باعث تحسین ریاست محترم FIMSA (Federation of Immunological Societies of Asia-Oceania) ، دبیر محترم IUIS (International Union of Immunological Societies) و ریاست محترم شاخه آلرژی غذایی از سازمان جهانی آلرژی (WAO) گردید.

به دنبال رشد و توسعه گروه ایمونولوژی در سال های اخیر، در بهار  1391با راه اندازی دوره دکترای تخصصی ایمونولوژی (Ph.D) در این گروه  موافقت گردید و  با پذیرش دانشجو در این مقطع گام بزرگ دیگری در ارتقاء تحقیقات و تربیت اساتید ایمونولوژی برای دانشگاههای کشور و مراکز آموزشی –تحقیقاتی برداشته می شود. 

 
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.