يکشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٧ - 
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی

16 آذر روز ملی دانشجو را گرامی می داریم

شانزدهم آذرماه و روز ملی دانشجو به تمامی دانشجویان به ویژه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تبریک و تهنیت باد

شانزدهم آذر، یادآور هجوم وحشیانه رژیم پهلوی به ساحت مقدس دانشگاه و به شهادت رسیدن سه تن از دانشجویان آزاده دانشگاه تهران در حمایت از اربابان آمریکایی و انگلیسی است. دانشجویانی که در آن دوران سرد استبداد که بسیاری از مدعیان مبارزه به پستوهای یاس و ناامیدی فرورفته بودند فریاد خون سردادند و طلسم وحشت را شکستند و اساس و پایه رژیم را زیر سوال بردند. گرامی داشت 16 آذر و روز دانشجو در حقیقت تکریم روحیه آزادی خواهی، استبدادستیزی و نماد خروش عدالت خواهی جنبش دانشجویی و مظهر از خود گذشتگی، پایداری و رادمردی دانشجویان این مرزو بوم است. آنانی که برای غلبه بر سیاهی استبداد و استکبار، با خون خود چراغ ها برافروختند تا رهنمای آیندگان باشند و نام های نیکی در تاریخ جاودان ثبت كنند.

دانشجو و دانشگاه از مقدّس‏ ترین واژه‏ هایی است که می‏توان در فرهنگ اسلامی سراغ گرفت. واژه دانشجو، به اندازه کرامت و تقدسش، وسیع و پردامنه است. آن‏قدر پر افق که هرگاه به هر سوى کرانه‏ اش انگشتى اشاره برویم، نسیمى تازه از معنا مى‏ یابیم

ضمن گرامیداشت روز 16 آذر، روز علم دوستی و حقیقت پرسی، روز طلوع اندیشه های نو، روز انسان های فرهیخته و بالنده، روز اندیشه های ناب و روز گسستگی جهل ها ونابخردی ها، یادآوری این نکته لازم است که دانشجویان در عصر حاضر که زمان پیشرفت علوم مختلف است و درهای تعلیم و تعلم نیز بیشتر به رویشان گشوده شده، وظیفه دارند با تلاش و کوشش، به رشد علمی و فن آوری دست یابند. تولید علم و جنبش نرم افزاری، اصلی است که مقام معظم رهبری بر آن تأکید فراوان دارد و دانشگاهیان را برای دست یابی به آن فرا می خواند. امروزه علم و تکنولوژی و رقابت های علمی عامل مهمی در کسب اقتدار ملی و برتری ملت هاست و تلاش برای رسیدن به این جایگاه مهم بین المللی از وظایف دانشجویان عزیز است که قرار است آینده کشور را به دست گیرند.


١٤:٠١ - پنج شنبه ١٦ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ٣٩٧٢١    /    تعداد نمایش : ٥١٩خروج
 
دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران میدان شهید شهریاری - خیابان کودکیار - دانشکده پزشکی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : msp@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.