يکشنبه ٣١ تير ١٣٩٧ - 
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشکده پزشکی

اولین کارگاه آموزشی- فرهنگی ویژه دانشجویان پزشکی ورودی مهر ٩٦ در دانشکده پزشکی برگزار شد

دکتر آقاجانی: دانش، مهارت و اخلاق، شاخصه یک طبیب است

کارگاه آموزشی و فرهنگی برای نودانشجویان پزشکی/ دکتر آقاجانی: دانش، مهارت و اخلاق، شاخصه یک طبیب است

کارگاه آموزشی فرهنگی ویژه نودانشجویان دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، صبح سه شنبه چهارم مهرماه باحضور دکتر آقاجانی سرپرست دانشگاه، دکتر ولایتی و دکتر عزیزی از اساتید پیشکسوت عرصه پزشکی در سالن ابن سینای این دانشکده برگزار شد.

دکتر آقاجانی سرپرست دانشگاه در این مراسم به دانشجویان جدید تبریک و حضور آنها در جمع بزرگ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را خیرمقدم گفت.

سرپرست دانشگاه اظهار داشت: موفقیت شما درآزمون دشوار کنکور سراسری و همچنین قبولی در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و شروع سال تحصیلی جدید را به همه شما تبریک می گویم. شما در رشته ای پذیرفته شده اید که بسیار مهم است من رشته ای مهمتر از این برای تحصیل سراغ ندارم نه برای اینکه خودم هم در این رشته و این دانشگاه تحصیل کردم، بلکه از زاویه تعالیم دینی و از زاویه علم و دانش این رشته بسیار حائز اهمیت است

وی از پزشکان و گروه پزشکی درجامعه به عنوان گروه مرجع نام برد و افزود: رشته پزشکی رشته ای است که با جان انسانها گره خورده و نجات جان انسانها به دست آنها خواهد بود. همچنین دلیل دیگری برای صدق این مدعا، مرجعیت پزشکان و گروه پزشکی در اجتماع است. پزشکان علاوه بر نقشی که در سلامت مردم ایفا می کنند، بعنوان یک گروه مرجع در جوامع مختلف بخصوص در جامعه ما محسوب می شوند.

وی با تاکید بر حضور فعال پزشکان در تمامی صحنه های سیاسی و اجتماعی، خاطرنشان کرد: اطبا و گروه پزشکی بعنوان یکی از مهمترین گروه های مرجع اجتماعی شناخته می شوند و درمناسبت های مختلف، بزنگاههای تاریخی و در تصمیم گیری ها و در فراز و فرودهای ملت؛ نقش مهمی را در حوزه اجتماعی ایفا کرده اند. پزشکان مورد وثوق و امین مردم بوده و به آنها اعتماد دارند.

سرپرست دانشگاه با بیان گستره خدمتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در تهران و کشور، اذعان داشت: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افتخار دارد که بعنوان بزرگ ترین دانشگاه علوم پزشکی کشور نقش بزرگی را درعلم پزشکی چه در تربیت پزشکان و متخصصان گروه پزشکی و چه در تولید دانش پزشکی و در ارایه خدمات ایفا می کند.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با داشتن بیش از۱۴۰۰۰ دانشجو در ۲۵۰رشته در ۱۳ دانشکده و برخورداری از حضور بیش از ۱۴۰۰ نفر عضو هیات علمی، نقش بزرگی را در تربیت نیروی انسانی گروه پزشکی درکشور بعهده دارد. همچنین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هم دراستان تهران نقش مهمی در ارایه خدمات به ۵/۵ میلیون نفرساکنین این استان دارد و هم در حوزه تربیت گروه پزشکی با دارابودن ۱۴۰۰۰ دانشجو بزرگترین دانشگاه علوم پزشکی کشور است.

دکتر آقاجانی با تاکید بر جایگاه رفیع دانشگاه درحوزه پزشکی کشور، تصریح کرد: این دانشگاه ازحیث تولید دانش و مقالات پزشکی رتبه دوم را درکشور داراست و این نشان دهنده جایگاه رفیع این دانشگاه در حوزه پزشکی کشور است. من ورود شما را به این دانشگاه تبریک مضاعف می گویم هم به جهت پذیرفته شدن در رشته پزشکی و هم به جهت قبولی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که بزرگترین دانشگاه علوم پزشکی کشور محسوب می شود.

سرپرست دانشگاه وجود اساتید برجسته در این دانشگاه را فرصتی مغتنم برای دانشجویان جدید دانست و افزود: این دانشگاه افتخارات بسیار بزرگی دارد، یکی از افتخارات این دانشگاه وجود استادان برجسته این دانشگاه است که افتخارات این دانشگاه هستند و شما این فرصت را بدست آورده اید که ازمحضر این اساتید بهره ببرید. شما در این دانشگاه درکنار اساتید برجسته و اساتید جوان و فعال در مقطع علوم پایه وهم درمقطع علوم بالینی تحصیل خواهید کرد و پزشکان برجسته ای برای این کشور خواهید شد.

وی ادامه داد: موقعیتی که نصیب شما در این دانشگاه و در این رشته شده موقعیت بی نظیری است و باید برای دانش اندوزی، تحقیق و پژوهش در رشته پزشکی و همچنین کسب مهارتهای بالینی که بسیار اهمیت دارد، کمال استفاده را ببرید.

دکتر آقاجانی لزوم توجه دانشجویان به سه وجه و شاخص درخصوص تحصیل این رشته را مهم عنوان کرد وگفت: طبیب باید سه وجه داشته باشد از یکسو باید دانش لازم را درزمینه پزشکی کسب کرده باشد، ازسوی دیگر نیز باید مهارت های لازم را برای تشخیص درست و قضاوت صحیح بالینی و همچنین مهارت های انجام مداخلات منجمله جراحی ها را کسب کرده باشد. وجه سوم نیز که بسیار حائز اهمیت است اخلاق حرفه ای و پزشکی است. پزشک اگر این سه وجه را دارا باشد می تواند منشا خدمات بسیار ارزنده ای به مردم باشد و اگرهریک از سه وجه و سه شاخص را به اندازه کافی کسب نکرده باشد قدر مسلم نمی تواند برای مردم نقش خودش را به درستی ایفا کند و درسلامت آنها تاثیر لازم را به جا بگذارد.

رئیس دانشگاه در پایان ضمن تبریک مجدد به جهت حضور دانشجویان در صحن مقدس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اظهار امیدورای کرد که دانشجویان جدید، سالهای خوب و درخشانی را در دوران تحصیل در این دانشگاه سپری کنند و درآینده در زمره پزشکان برجسته این کشور و دانشمندان گروه پزشکی قرارگیرند.

دکتر جرجانی: تنها برای رشدعلمی تلاش نکنید؛ در کنار این، رشد عقلانی و اخلاقی پیدا کنید
 
 
 
رئیس دانشکده پزشکی نیز ورود نودانشجویان را به جمع خانواده بزرگ دانشگاه تبریک گفت و خطاب به آنها اظهار داشت: شما هم اکنون دوره ای سراسر و مملو از خدمت و عشق، ایثار و  نوع دوستی تلاش و تخصص را شروع می کنید.
 
دکتر جرجانی با اشاره به تاریخچه دانشکده پزشکی گفت: دانشکده پزشکی امسال پنجاه و هفتمین سال تاسیس خودش را پشت سر می گذارد. اساتید و دانشجویان زیادی در این دانشکده خدمت کردند و ما را به درجه ای از توانمندی رسانده اند که در مقایسه با قبل از انقلاب نیازهای ما به همه پزشکان خارجی مرتفع شده است. این دانشکده علاوه بر رشته پزشکی، در ۲۵ رشته تخصصی، ۲۴ رشته فوق تخصصی، ۳۹ رشته فلوشیپ به عنوان دوره تکمیلی تخصصی و ۱۵رشته کارشناسی ارشد و ۱۳ رشته phd  خدمات خود را ارائه می نماید. وی ادامه داد: این آموزش به عهده ۸۵۰ استاد قرار دارد که ۱۰۰ نفر از این اساتید در علوم پایه و دیگر عزیزان در حوزه بالین به آموزش مشغول می باشند.
 
وی در خصوص زیرساخت های آموزش بالینی گفت: ۱۲ بیمارستان آموزشی بستر مناسبی با توانایی علمی و تخصصی اعضای هیأت علمی برای آموزش و توانمندسازی دانشجویان فراهم آورده است. درحال حاضر ۴۶۰۰ نفر فراگیر در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشکده پزشکی داریم که ۲۱۶۲ نفر دانشجوی پزشکی می باشند. 
 
رئیس دانشکده پزشکی یادآور شد: با این تلاش و امکانات در سال ۹۴ موفق شدیم رتبه اول آموزش در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور کسب کنیم و یک ماه قبل نیز پس از ارزیابی موسسه جهانی ASIC تأییدنامه اعتبار بخشی بین المللی را کسب کنیم که به دنبال آن مدرک فارغ التحصیلان دانشگاه ارتقاء بین المللی پیدا کرد. 
 
دکتر جرجانی گفت: خدا را شاکریم که به همت دانشجویان تلاشگر و اساتید بزرگوار همواره توانسته ایم در آزمون های مختلف پزشکی، تعدادی از رتبه های برتر را کسب کنیم. در المپیادهای علمی، ورزشی و فرهنگی همواره تعدادی رتبه برتر را داشتیم که جای افتخار دارد. بسیاری از فارغ التحصیلان ما هم اکنون به عنوان شاخص های حرفه پزشکی و الگوهای مطرح در کشور و بعضا در جهان در حال فعالیت و خدمت می باشند. رئیس دانشگاه و بسیاری از مدیران سابق دانشگاه، پژوهشکده ها و چهره های برجسته پزشکی فارغ التحصیلان همین دانشکده هستند. به همین دلیل شما سرمایه انسانی متخصص آینده کشور هستید و یک ثروت ملی محسوب می شوید.
 
عضو هیأت علمی دانشگاه خاطر نشان کرد: در آموزش بسیار حساسیت داریم و از سال ۱۳۸۳ این دانشکده برنامه آموزش پزشکی جدیدی را تحت عنوان ریفرم آغاز کرد که خصوصیات و ویژگی هایی را دارد که استانداردهای آن توسط موسسات جهانی تایید شده است. بخش اعظمی از برنامه ملی آموزش پزشکی که اخیراً تصویب شد نیز حاصل تجارب اجرای آموزش در دانشکده پزشکی بوده است. 
 
دکتر جرجانی تأکید کرد: تلاش ما بر این است که طی سال های تحصیل، شما تبدیل به یک پزشک توانمند، پر افتخار و یک محقق، پژوهشگر و متفکر در حیطه پزشکی شوید. انسانی که از خود رها شود و به یک انسان خدمتگزار جامعه تبدیل شود. همانگونه که استاد فقید، دکتر قریب فرموده اند اگر می خواهی پزشک شوی دیگر به خودت تعلق نداری و اگر قرار است به خودت تعلق داشته باشی که دیگر نمی توانی پزشک شوی. قدم گذاشتن در این مسیر کار آسانی نیست، در این مسیر پر فراز و نشیب باید در حیطه های مختلف تکامل پیدا کنید و به جایگاه واقعی خود برسید. 
 
وی به دانشجویان توصیه کرد: تنها برای رشدعلمی تلاش نکنید و از همه ظرفیت ها استفاده کنید که در کنار این رشد عقلانی و اخلاقی پیدا کنید. دکتر جرجانی بر استدلال بالینی و استفاده از منطق برای تشخیص در پزشکان تأکید کرد و گفت: طبابت یک فعالیت اجتماعی است و در تمام شئون خود شامل ارتباط با همگان و همکاران می باشد. وی در ادامه بر اهمیت رشد و حفظ سلامت جسمی، روحی و روانی دانشجویان تأکید کرد تا در ادامه راه پزشکی بتوانند در مواجهه با انبوه مشکلات بیماران و جامعه حداکثر خدمات و بهترین خدمات را ارائه نمایند.
 
رئیس دانشکده پزشکی در پایان به نودانشجویان پزشکی گفت: شما وجودتان برای دیگران است و باید از بسیاری از جذابیت ها دل بکنید و با رشد عاطفی در این مسیر قدم بگذارید. برای رسیدن به جایگاه والای پزشکی که همان اعتماد و نوع دوستی است و برای آنکه حبیب و طبیب باشید و واسطه شفای خداوند به بیماران باشید، دوره ویژه آموزشی و فرهنگی با حضور اساتید پیشکسوت پزشکی و بزرگان دانشگاه و کشور طراحی و برگزار خواهد شد تا از آن بهره مند شوید.

در محضر اساتید/ «اخلاق حرفه ای»؛ توصیه مشترک استادان به دانشجویان

دکتر علی اکبر ولایتی از استادان پیشکسوت پزشکی ضمن تبریک به نو دانشجویان پزشکی خطاب به آنها گفت: تلاش کنید تا از جمله پزشکان متخصص و پر آبروی کشور بشوید وعزم را جزم کنید تا پزشکی بشوید که مردم می خواهند. 
 
دکتر ولایتی در جمع دانشجویان پزشکی دانشگاه گفت: در فرهنگ ما پزشک را به عنوان حکیم می شناسند. طبابت توأم با حکمت را طبابت می گویند. طبیب باید شناخت درستی از طبیعت و مخلوقات داشته باشد و حکیم باید شناختش از کل بدن به صورت کلیتی تفکیک ناپذیر باشد.
 
 
وی با اشاره به دیدگاه های کلی در درمان بیماری ها اظهار داشت: گاهی در مداوای بیماران نیاز به مداخله دارویی نیست و ضروری است که در وهله اول نوع بیماری را تشخیص دهیم و بدانیم که برای آن نیاز به مداخله خاصی نمی باشد. اگر پزشکی اطلاعات کاملی از جسم انسان داشته باشد اما از روح او غافل شود، قطعا او پزشک موفقی نخواهد بود. نماد این توجه، شیخ الرئیس ابوعلی سینا بوده است و بدون تردید بزرگترین پزشک تاریخ طب، ابو علی سینا است. این را صاحبان تاریخ علم در حوزه پزشکی می گویند.
 
این استاد پیشکسوت پزشکی با اشاره به شخصیت علمی شیخ الرئیس ابو علی سینا گفت: ابن سینا در پزشکی و منطق و فلسفه حرف اول را می زند. پزشکی او در چارچوب منطق قرار می گرفت. مهمترین اثر او کتاب قانون است؛ کتابی که به همراه «شفا» پس از تألیف در مدت کوتاهی به زبان لاتین ترجمه شد.
 
دکتر علی اکبر ولایتی در توصیه ای به نودانشجویان پزشکی تأکید کرد: از روز اول از بالین غفلت نکنید. اگر کتاب های پزشکی گذشتگان را بخوانید، همه آن شرح بالینی است. هر پزشک با هر تخصصی باید حداقلی از پزشکی عمومی را بداند و بخواند. این ها همه پایه ای بر ورود به حوزه بالین است. در حرفه پزشکی باید به روح انسان توجه شود و آدم شناسی را فرا بگیرید. در همه رشته ها به خصوص رشته های پزشکی، سرمایه های بزرگی داریم و از گذشتگان بدانید و آثار آنها را بخوانید. 
 
 
دکتر عزیزی: خودتان را آماده کنید تا بدون هیچ چشمداشتی به بیماران خدمت کنید
 
دکتر فریدون عزیزی رئیس پژوهشکده غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه و از اساتید برجسته پزشکی نیز در بخش دیگری از این مراسم با تبریک و خیرمقدم به دانشجویان اظهار داشت: شما جوانان برومند این مملکت هستید که توانسته اید یک سدی را پشت سر بگذارید و وارد یک دوران دیگری از زندگی خود شوید. شما وارد دورانی شدید که شغلی را برای شما ایجاد می کند که در واقع یکی از والاترین مقامات و مشاغل نه تنها در ایران بلکه در همه جهان است.
 
وی با اشاره به برخی از احادیث از ائمه اطهار(س) و رسول اکرم (ص)درخصوص اهمیت علم و علم اندوزی، افزود: حضرت رسول اکرم (ص) می فرمایند:"دوتا علم هستند که دارای اهمیت هستند یکی علم بدن ها و دیگری علم ادیان و روحانیت" یعنی آنهایی که درحقیقت سلامت معنوی جامعه را تامین می کنند. کسانی که سلامت جسمی و معنوی را تولید و تامین می کنند بهترین شاخص ها و بهترین مشاغل بشریت هستند. 
 
دکتر عزیزی دوران دانشجویی را دوران حرکت به سوی یافتن ناشناخته ها دانست و گفت: شما وارد یک رشته ای شده اید که عقل و دانش لازم دارد. شما باید دانشجو باشید دانش آموز از آنچه که هست استفاده می کند، ولی دانشجو از قدرت فکر و تعقل خود برای رفتن به سوی ناشناخته ها استفاده می کند و برای یافتن پاسخ سوالات خود همواره درجستجوی دانش می کوشد و امیدواریم شما نیز درسمت دانشجویی به این مهم بپردازید.
 
استاد برجسته دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: یک دانشجوی پزشکی دانش، علم و توانایی را برای حیات دلها و رهایی از جهالت کسب می کند. دانشجوی پزشکی برای ارتقای سلامت جامعه و برای دستیابی به یک هدف مهم که همانا حفظ، تامین و ارتقای سلامت جامعه است همه دروس آناتومی، فیزیولوژی، انگل شناسی و بالینی  و ... را می خواند که به آن هدف مهم دست پیدا کند.
 
وی با تاکید بر آموزه های دینی درخصوص سودمندی علم افزود: اگر علم را فقط برای علم بخوانیم چیزی نیست که فایده و ارزش داشته باشد. در مذهب و فرمایشات ائمه اطهار ما نیز این موضوع صدق می کند یعنی علمی را باید بخوانیم که سودمند بوده و بکار گرفته شود.
 
دکتر عزیزی در تعریف سازمان جهانی بهداشت از واژه سلامت گفت: انسان فکر می کند که اگر بیماری نداشته باشد سالم است. درکشورهای اروپایی و دیگر کشورها پس از رنسانس به این نقطه رسیدند که علم را از معنویت جدا کنند، ولی از حدود۴۰ سال پیش آنها به این نتیجه رسیدند که اینها از هم جدا نیست افرادی که معنوی هستند و توکل به خدا دارند کمتر بیمار می شوند. براین اساس سازمان جهانی بهداشت نیز که تا آن زمان تعریف سلامت را به نبود بیماری تعبیر می کرد، تعریف خود را تغییر داد و اظهار داشت که برای اینکه شما سالم باشید باید حتما تامین کامل رفاه جسمی روانی و اجتماعی را داشته باشید. سازمان جهانی بهداشت به این نتیجه رسید که این تعریف درستی نیست و یک بعد معنویت باید در مسایل سلامت دخالت داشته و معنویت را به سه بعد سلامت اضافه کردند و امروزه ما می دانیم که سلامت چهار بعد دارد سلامت جسمی، سلامت روانی، سلامت اجتماعی و سلامت معنوی. 
 
دکتر عزیزی برلزوم توجه پزشکان به مقوله مسایل معنوی بیماران تاکید کرد و گفت: یک پزشک علاوه بر توجه به مسایل جسمی باید به مسایل روانی، اجتماعی و معنوی بیماران و جامعه خود اهمیت قایل شود و آن را مدنظر قراردهد. درحقیقت درسطح بین المللی نیز به مقوله سلامت معنوی توجه شده است یعنی اینکه افراد علاوه بر توجه به زندگی مادی به یک چیز بالاتری نیز اعتقاد داشته باشند. اگر ارتباط با مقام بالاتر نباشد اصلا معنویت و سلامت معنوی معنی نمی دهد و فقط سلامت جسمی می شود. 
 
رئیس پژوهشکده غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه افزود: ارتباط با مقام بالاتر سبب دو کار می شود یکی اینکه در درون انسان هدفمندی ایجاد می کند زندگی هدفمند می شود، آرامش و اطمینان ایجاد می کند و دوم اینکه در سطح ارتباط با انسان های دیگر نیز می تواند صداقت و درستکاری و عشق و محبت را بروز دهد. بنابراین سلامت معنوی را باید از یک طرف ارتباط با خالق دانسته و از طرف دیگر ارتباط با جامعه بدانیم. اگر ارتباط با خالق نباشد ارتباط با جامعه همیشه به صورت کامل عرضه نمی شود. 
 
دکتر عزیزی ضمن آرزوی توفیق به دانشجویان جدیدالورود دانشکده پزشکی به آنها توصیه کرد: شما دانشجویان که وارد دانشکده پزشکی شده اید و پس از دو الی سه سال آینده با بیمار تماس خواهید داشت باید خودتان را آماده کنید بدون هیچ چشمداشتی به بیماران خدمت کنید و رابطه ایده آلی با آنها برقرار کنید. همچنین توجه و تقدس به امر حیات که دراسلام نیز به آن توجه ویژه ای شده است را مهم قلمداد کنید چون حرفه پزشکی با جان بیمار در ارتباط است و از موهبتی که خداوند به شما دانشجویان پزشکی عطا کرده استفاده کنید و توجه به مسایل اخلاقی، نگرانی و دغدغه بیمار و مهم ترین سرمایه یعنی اعتماد بیمار را ارج بنهید. در پزشکی آن چیزی که یک پزشک اسلامی باید لحاظ کند حضور دایمی درمقابل خداست چون ازطریق آن خودش را مکلف می داند که بهترین مسایل را برای بیماران خود انجام دهد. شما باید در دل بیماران خود ورود کنید، اگر نتوانید با بیمار رابطه و تعامل درستی برقرار کنید نمی توانید در آینده پزشک خوبی شوید. درواقع پزشکان امروز باید بتوانند قلب بیماران خود را تسخیر کنند تا بتوانند درآنها نفوذ کرده و گام مهمی برای ارتقای سلامت جامعه بردارند. 
 
 
تاکید معاون دانشجویی وفرهنگی دانشگاه بر رعایت اخلاق حرفه ای و مدیریت زمان
 
در ادامه مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشکده پزشکی، دکتر خانی جزنی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه ضمن خیرمقدم به دانشجویان، پذیرفته شدن آنها در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را تبریک گفت و برای آنها آرزوی توفیق در مسیر خدمت رسانی به مردم جامعه نمود.
 
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه با تاکید بر لزوم توجه به مدیریت زمان، خطاب به دانشجویان اظهار داشت: دانشجویان عزیز برای پیشبرد اهداف درسی و تحصیلی و بهبود امور خودتان مدیریت زمان داشته باشید و درواقع این زمانی که دراختیار دارید را براساس بحث های الهی و چهارچوبی که داریم مدیریت کنید. همچنین درامورخویش صبوری، حسن خلق، آرامش، وفا، حوصله و تقوا را پیشه کنید تا به موفقیت دست پیدا کنید.
 
دکتر خانی جزنی بر ضرورت توجه به اخلاق حرفه ای در رشته پزشکی تاکید کرد و گفت: شما دانشجویان برای رسیدن به سرمنزل مقصود باید سعی کنید از اساتید مشورت بگیرید و با همدلی، همفکری و همکاری و داشتن  نیت خیر امور را به پیش ببرید تا به سرمنزل مقصود برسید. همچنین رعایت اخلاق حرفه ای یکی از مهمترین وظایفی است که بر گردن شما نهاده شده و در همه امور باید اخلاق و رفتار حرفه ای را سرلوحه خود قرار دهید.
 
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در پایان با تاکید مجدد بر رعایت حسن خلق، از دانشجویان خواست همواره به اساتید معزز دانشگاه احترام بگذارند و ساحت دانشگاه و دانشکده را مقدس قلمداد کنند و از تجارب و مهارت اساتید برجسته این دانشگاه نهایت استفاده را ببرند. وی همچنین به تلاش دانشگاه و این معاونت در تامین امکانات لازم برای تحصیل دانشجویان جدید اشاره کرد.
 
شایان ذکر است کارگاه دو روزه آموزشی و فرهنگی با تلاش معاونت دانشجویی و فرهرنگی دانشکده پزشکی و جمعی از اساتید پیشکسوت طی دو روز در این دانشکده برگزار شد و ضمن آن دانشجویان با مهارت های لازم در دوران تحصیل و شاخصه های دانش پزشکی آشنا شدند.


٠٨:٥٣ - دوشنبه ١٠ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٢٠٥٢    /    تعداد نمایش : ٨٥٩خروج
 
دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران میدان شهید شهریاری - خیابان کودکیار - دانشکده پزشکی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : msp@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.