پنج شنبه ٠٣ تير ١٤٠٠ - 
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
صفحه اصلي > شرح عملکرد واحدها > عملکرد واحد دوره های انتخابی علوم پایه و کارورزی 
 
 
مسئول واحد دوره های انتخابی:
آقای مهندس حامد علیخانی
 
عملکرد واحد دوره های انتخابی دوره های انتخابی در فاز علوم پایه و بالینی فعالیت دارد.
 
فاز علوم پایه:
هر دانشجو موظف است در دوران علوم پایه خود 14 واحد انتخابی بگذراند. در ابتدای هر ترم جلسات کمیته به منظور بازبینی دروس ارائه شده یا تصویب دروس جدید تشکیل شده و نهایتاً دروس تایید شده به مرحله عملیاتی شدن می رسند. در این مرحله با توجه به برنامه دروس اجباری و برنامه درسی اساتید دوره های انتخابی برنامه ریزی شده و در دفترچه ای جامع از طریق سایت در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. 
بعد از قراردادن دفترچه جلسه توجیهی دانشجویان به صورت کارگاه یک ساعته صورت می پذیرد. دانشجویان موظف هستند در محدوده زمانی مشخصی فرمها انتخاب واحد را دریافت و بعد از پر کردن فرمها با توجه به علایق خود به واحد انتخابی تحویل دهند. سپس فرمهای مربوطه با توجه به ورودی و معدل نیمسال قبل دانشجو سورت شده و روند تاییدیه انتخاب واحد با توجه ظرفیت از قبل تعیین شده توسط استاد مربوطه و کمیته صورت می پذیرد.
 نتایج تاییدیه انتخاب واحد از طریق سایت به دانشجو اعلام و دانشجو در زمان انتخاب واحد موظف است واحدهای تایید شده را اخذ نماید. پس از آن چک نهایی فرمها صورت گرفته و سپس وارد مرحله کسر واحد می شوند. در این مرحله دانشجویانی که موفق به اخذ واحد دوره های انتخابی نشده اند به صورت حضوری به آموزش مراجعه کرده و واحد اخذ می نمایند.
 پس از یک هفته از زمان کسر واحد لیست حضورو غیاب در اختیار استاد قرار می گیرد. و همچنین نامه شروع کلاس به همراه زمان بندی به مدیر گروههای هر واحد ارسال می گردد. مواردی چون حذف و حذف اضطراری با توجه به شرایط مختلف صورت می پذیرد و در نهایت لیست نمره هر درس برای استاد مربوطه ارسال می گردد.
 
فاز بالینی:
در این فاز دانشجو در دوره کارورزی 9 واحد انتخابی در قالب 2 ماه بخش در بیمارستانها را سپری می کند. تمامی شرایط فاز علوم پایه در این فاز اعمال می شود. تنها تفاوت این دو فاز در سورت فرمها می باشد که در فاز بالینی نمره پیش کارورزی ملاک می باشد.
 
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.