پنج شنبه ٠٣ مهر ١٣٩٩ - 
  E-MAIL  
  HOME  
 ENGLISH  
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
صفحه اصلي > نمايش اخبار ٢ 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشکده پزشکی

قابل توجه اعضای هیات علمی و دانشجویان/ الزامات استفاده از سامانه نوید

دانشگاه علوم پزشکی مجازی به عنوان یك دانشگاه پیشرو در آموزش، پژوهش،‌ تولید و ترویج علم در حوزه آموزش مجازی تأسیس شده است. از رسالت­های این دانشگاه همکاری­های علمی و فنی با سایر دانشگاه­ها و دانشکده­های علوم پزشکی کشور و ارائه زیرساخت­های نرم­افزاری و سخت­افزاری آموزش مجازی به آنها است. یکی از مهمترین اقدامات این دانشگاه طراحی و تهیه سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی  (Learning Management System)نوید (نرم افزار ویژه یادگیری الکترونیکی) است. وجود یک سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی (LMS) در هر دانشگاه به عنوان شاخص کلیدی و ضروری برای استقرار و توسعه یادگیری الکترونیکی محسوب می شود. لذا یکی از الزامات ”بسته توسعه آموزش مجازی در علوم پزشکی“ مصوب معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه اندازی LMSکشوری نوید تعیین شد و انجام آن به دانشگاه علوم پزشکی مجازی واگذار گردید. این نرم­افزار بعد از انجام آزمون­های مختلف در مهرماه 1397 رسما در اختیار دانشگاه­ها / دانشکده های علوم پزشکی کشور قرار گرفت.ارائه نرم افزار نوید به دانشگاه­ها و دانشکده­های علوم پزشکی کشور بر اساس مصوبه هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی مجازی مورخ 1/11/96 به صورت رایگان و طبق ضوابط زیر انجام می­شود.

 1- دانشگاه­ها / دانشکده­های علوم پزشکی کشور مختارند تا کلیه برنامه­های درسی اعم از رسمی، غیر رسمی، کارگاهی و آموزش مداوم، شامل برنامه­های رایگان یا غیر رایگان را به صورت نامحدود و بدون هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی مجازی بر روی نوید ارائه کنند.

2- رعایت حق مالکیت مادی و معنوی محتواهای ارائه شده بر روی سامانه نوید بر عهده دانشگاه بهره­بردار بوده و دانشگاه علوم پزشکی مجازی هیچ مسوولیتی در این رابطه ندارد.

3-  استفاده از نام سامانه نوید در کلیه اخبار، گزارشات، محصولات علمی تولید شده با استفاده از این سامانه باید با حفظ مالکیت معنوی سامانه و ذکر نام «دانشگاه علوم پزشکی مجازی» باشد.

4-  انجام پژوهش­های علمی بر بستر این سامانه و در سطح دانشگاه / دانشکده علوم پزشکی بهره­بردار به شرط رعایت بند قبل بلامانع است. پیشنهاد می­شود انجام این پژوهش­ها در دانشگاه بهره بردار با مجوز مرکز متولی آموزش مجازی همان دانشگاه انجام شود.

5-  هر نوع پژوهش ارزشیابی و نظرسنجی در مورد سامانه نوید در سطح خارج از دانشگاه / دانشکده علوم پزشکی بهره­بردار، اعم از کمی یا کیفی تنها با کسب اجازه کتبی از دانشگاه علوم پزشکی مجازی امکان­پذیر است.

6-  دانشگاه علوم پزشکی مجازی با اختصاص  تجهیزات نرم­افزاری، سخت­افزاری و ساختاری پیشرفته­و به روز دنیا در حفظ و حراست از اطلاعات دانشگاه­ها / دانشکده­های علوم پزشکی کشور می­کوشد، اما با توجه به پیشرفت همزمان هکرها و شیوه­های حمله به سامانه­ها، در صورت بروز مشکلات ناخواسته، مسوولیتی اعم از مادی یا معنوی بر عهده ندارد. این دانشگاه موظف است تا در صورت بروز حوادثی که منجر به ایجاد اختلال در داده­های دانشگاه­ها / دانشکده شود، توضیحات مربوطه را به طور مکتوب به دانشگاه بهره­بردار ارائه نماید.

7-هر دانشگاه / دانشکده علوم پزشکی موظف است به طور رسمی یک نفر ادمین تام­الاختیار به دانشگاه علوم پزشکی مجازی معرفی کند و سیستم پشتیبانی نوید تنها پاسخگوی ادمین معرفی شده بوده و از پاسخگویی به سایر افراد معذور است.

8-دانشگاه علوم پزشکی مجازی به عنوان یک دانشگاه مستقل و بر اساس مصوبات هیات امنای خود هسته مرکزی و ماجول­های روتین یک LMSرا به رایگان در اختیار دانشگاه­ها / دانشکده­های علوم پزشکی کشور قرار می­دهد، ولی مجاز است ماجول­های اضافه بر ساختار روتین را، با تعیین هزینه در اختیار ایشان قرار دهد.

9-مکاتبات و پیگیری­های مربوط به این دستورالعمل با معاون آموزشی دانشگاه / دانشکده علوم پزشکی انجام خواهد شد.

10-  حقوق این سامانه متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مجازی می­باشد و این دانشگاه می­تواند در صورت نقض موارد فوق برای حذف محصول تولید شده، شکایت از متولی و یا استرداد (Retraction) آن اقدام کند.


١٢:٢١ - چهارشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٩    /    عدد : ٩٦٤٨٣    /    تعداد نمایش : ١٠٠خروج
 
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و
خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران میدان شهید شهریاری - خیابان کودکیار - دانشکده پزشکی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : Dean.medicalschool@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.