چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧ - 
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
 
صفحه اصلي > نمایش اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی

توسعه در روابط بین المللی علمی و پزشکی/ اتاق همکاری های علمی، پزشکی و دانشگاهی ایران و فرانسه افتتاح شد

توسعه در روابط بین المللی علمی و پزشکی/ اتاق همکاری های علمی، پزشکی و دانشگاهی ایران و فرانسه افتتاح شد

در راستای توسعه روابط علمی و پزشکی بین المللی، اتاق همکاری های علمی، پزشکی و دانشگاهی ایران و فرانسه با حضور «فرانسوا سنمو» سفیر فرانسه در ایران، دکتر پیوندی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و جمعی از اساتید و محققان دو کشور ۱۸ تیرماه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افتتاح شد.

«فرانسوا سنمو» سفیر فرانسه ضمن ابراز خرسندی از این همکاری تغییر در نگاه به توسعه روابط علمی بین المللی و نیز اهمیت دادن به انسان ها را دو نقطه مشترک برای توسعه همکاری های دو کشور در حوزه سلامت دانست و ضمن قدردانی از فرصت بوجود آمده با افتتاح اتاق همکاری های مشترک علمی و پزشکی ایران و فرانسه برای این همکاری های علمی آرزوی موفقیت کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در این مراسم با اشاره به سابقه همکاری های علمی ایران و فرانسه از دهه های گذشته به زمینه شکل گیری روابط جدید علمی ایران و فرانسه پرداخت و گفت: در سال ۲۰۱۶ مأموریت توسعه روابط بین الملل بین دانشگاه های علوم پزشکی ایران و فرانسه به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی محول گردیدو کشور فرانسه یکی از کشورهای هدف این دانشگاه توسط وزارت بهداشت تعیین گردید.

دکتر علی اصغر پیوندی توضیح داد: در راستای توسعه روابط علمی و پزشکی بین المللی اقدامات متعددی در جهت تحکیم و توسعه روابط بین الملل با کشور فرانسه صورت گرفته است که از آن جمله می توان به برگزاری جلسه با رایزن علمی و فرهنگی سفارت فرانسه در ایران، برگزاری سه دوره سمینار مشترک با بیمارستان های دانشگاهی پاریس تحت عنوان نشست های مدیریت بیمارستانی و همچنین بازدید رئیس دانشگاه از بیمارستان های پاریس و عقد تفاهمنامه بین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و بیمارستانهای بزرگ پاریس اشاره کرد.

در ادامه دکتر فرهاد حشمتی رئیس انجمن همکاری های پزشکی ایران و فرانسه اظهار داشت: حمایت شخصیت های سیاسی و علمی هر دو کشور تأکیدی بر پیوند و دوستی ایران و فرانسه و توسعه روابط در همه سطوح و علی الخصوص علمی و پزشکی می باشد.

وی با اشاره به حضور رئیس بخش بین الملل موسسه تحقیقاتی اسیستنت پابلیک گفت: این موسسه با ۱۱ هزار پزشک یک نهاد بسیار تأثیرگذار در حوزه سلامت فرانسه است و پایه اصلی روابط علمی دو کشور بر مبنای این موسسه خواهد بود.  ایشان اذعان داشت: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نقش مهمی در روابط پزشکی دو کشور دارد. نقش هماهنگ کننده دانشگاه های دو کشور را دارد و با استقرار این اتاق همکاری، دانشگاه نقش مهمی را ایفا می کند. در عین حال این اتاق کارکردی در سطح ملی را خواهد داشت وعلاوه بر روابط دانشگاهی، این اتاق نقش موثری در پژوهش، بهداشت و درمان ایفا می کند.

 

گفتنی است در جلسات مشترک بین تیم اعزامی از دانشگاه های فرانسه، طرفین به معرفی ظرفیت و پتانسیل های موجود در دانشگاه های خود پرداخته و زمینه های همکاری را عنوان نمودند. دکتر جرجانی، رئیس دانشکده پزشکی نیز ضمن معرفی دانشکده و ظرفیت های آن، آمادگی خود را برای همکاری های علمی دوجانبه و فعالیت های مشترک اعلام نمود.

در پایان این مراسم تمبر پستی یادبود افتتاح اتاق همکاری های علمی، پزشکی و دانشگاهی ایران و فرانسه رو نمایی شد. همچنین در حاشیه این مراسم وب سایت فرانسوی زبان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نشانی http://fr.sbmu.ac.irبه طور رسمی آغاز به کار کرد.


١٥:٠٢ - شنبه ٢٤ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٤٨٨٦٣    /    تعداد نمایش : ٥٢١خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.