پنج شنبه ٢٧ تير ١٣٩٨ - 
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
 
صفحه اصلي > نمایش اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشکده پزشکی

دیدار صمیمانه معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده پزشکی با جانشین ستاد کل نیروهای مسلح

دکتر کرامتی نیا معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده پزشکی با امیر سرلشگر صالحی جانشین ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

در این نشست صمیمانه درخصوص ارزش ها و رویدادهای اتفاق افتاده در 8 سال جنگ تحمیلی گفتگو شد.

امیر سرلشگر صالحی در این دیدار با اشاره به نسل امروزی اظهار داشت: نسل جدید در زمان جنگ حضور نداشتند و طبیعی است نظرات آنها با افراد دوران جنگ متفاوت باشد ؛ بایستی آنان را درک کنیم و با زبان خودشان موضوعات آن دوران را به آنان منتقل کنیم و واقعیات را همان گونه که بودند بی کم و کاست مطرح سازیم. ایشان افزود: اگر این ارزش ها و واقعیات با زبان خود جوانان تبیین و انتقال یابد حتما مثمر ثمر خواهد بود.

جانشین ستاد کل نیروهای مسلح درخصوص اقدامات پزشکی فوق العاده و جراحی های پیشرفته که در فضای جبهه و جنگ و زیر خاک و آتش و خون انجام شد توضیحاتی را ارائه نمود. همچنین در رابطه با احساس مسئولیت و ابتکار عمل میان جوانان در آن زمان مطالبی را عنوان کرد از جمله اینکه جوانی 19 ساله وظیفه سرداری جنگ را برعهده می گیرد و کار را به نحو احسن انجام داده و در برابر ائتلافی که متشکل از حدود 35-36 کشور بوده و قصد آسیب و تجاوز به کشور ایران را داشتند مبارزه می کند.

امیر سرلشگر صالحی شهدای جنگ تحمیلی را میراث ملی معرفی نمود و اظهار داشت : شهدا متعلق به تمامی ملت ایران بوده و مختص به فرد یا قشر خاصی نیستند. همچنین درخصوص شهدا و ایثارگران جنگ تحمیلی و چگونگی انتقال اخبار ناب و دست نخورده ازآن دوران به نسل سوم و دانشجویان کنونی سخنانی بیان شد. آشنایی دانشجویان با روایت ها، اخبار و حوادثی که در زمان جنگ تحمیلی اتفاق افتاد ، بیان اتفاقات توسط افرادی که در آن دوران حضور داشتند، تجزیه و تحلیل رویدادها توسط خود دانشجویان و مخاطبان و در نهایت تاثیر شگرفی که می تواند بر مخاطب داشته باشد در این نشست مورد تاکید قرار گرفت.

در جلسه مذکور مقرر شد نشستی با رئیس بنیاد حفظ  آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برگزار شود تا درخصوص تجربیات این بنیاد، چگونگی انتقال آن به مخاطبان امروز و اقدامات و فعالیت های انجام شده جهت معرفی رویدادهای اتفاق افتاده در دوران جنگ به دانشجویان گفتگو گردد.

لازم به ذکر است این جلسات پیرو مصوبه شورای فرهنگی دانشکده در خصوص برگزاری یادواره شهدای دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود که از جمله اینها ، برگزاری نشست مذکور و جمع آوری اسناد و انجام مصاحبه با خانواده های شهدا است تا انشاءالله شاهد برگزاری هرچه باشکوه تر یادواره شهدا باشیم.


٠٩:٥٩ - سه شنبه ٢ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ٧٣٣٤٣    /    تعداد نمایش : ١١٤خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.