جمعه ٢٨ دی ١٣٩٧ - 
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی

خداوندا! لذت مناجات را در تمام عمر، به خصوص در شب هاى قدر به ما بچشان

شب قدر شب آمرزش گناهان، سرور شبها و برتر از هزار ماه است.

شب قدر شب آمرزش گناهان است و در منهج الصادقين از پيامبر خدا صلى الله عليه و آله و سلم  روايت شده كه در تفسير سوره قدر فرمودند: هر كس شب قدر را احيا دارد و مومن باشد و به روز جزا اعتقاد داشته باشد، تمامى گناهانش ‍ آمرزيده مى شود. شب قدر، سرور شبهاست و از هزار ماه بهتر است.

در روايتى  دیگر  امام صادق عليه السلام  فرمود: شماره ماه هاى سال نزد خداوند، دوازده ماه است و سر آمد ماه ها، رمضان است و قلب ماه رمضان ، ليلة القدر است .

روایت شده عمل نيك در شب قدر از هزار ماهى كه در آنها شب قدر نباشد بهتر است و در این شب نزول قرآن رخ داده است. از امام زين العابدين عليه السلام  نیز روايت شده كه فرمود: خدا به رسول خود محمد (صلى الله عليه و آله و سلم ) گفت : آيا مى دانى براى چه شب قدر از هزار ماه برتر است ؟ اظهار داشت : نه . خداوند فرمود: براى اين كه در اين شب، فرشتگان و روح به اذن بارى تعالى هر امرى را فرود مى آورند.

همچنین نامگذارى يكى از سور قرآن به نام قدر (سورة القدر)، گوياى فضيلت و اهميت اين شب است . شب قدر شبى مبارك و فرخنده است ، چون قرآن كه بهترين خيرات و بركات است ، در اين شب نازل شده است.

شب قدر یکی از شبهای نوزدهم ، بيست و يكم یا  بيست و سوم است و اعمال و ادعیه و اذکار ویژه ای نظیر غسل، احیا، خواندن نماز، قرائت قرآن ، دعای جوشن کبیر، قرآن سر گرفتن ، استغفار و طلب مغفرت، صدقه دادن و... برای این شب ذکر شده است که در مفاتیح الجنان شرح کامل آنها آمده است که امید است با استفاده از این ادعیه و اذکار از برکات و فضایل این شب های گرانقدر بهره مند شوید.

بى مناسبت نيست كه دست به دعا برداشته و بگوييم :

خداوندا! از تو مى خواهيم كه بر محمد (صلى الله عليه و آله و سلم ) و آل او درود فرستى و همچنين بر امام زمان (عج ) ما، حجت حق ، منجى عالم بشريت نيز صلوات و سلامت را نثار كرده و فرجش را نزديك فرمايى !

خداوندا! لذت مناجات را در تمام عمر، به خصوص در شب هاى قدر به ما بچشان .

بارالها! حلاوت تلاوت قرآن را هميشه خصوصا در شب هاى قدر به ما بچشان !

ايزدا! در شب قدر براى ما آن مقدر فرما كه براى علما، صلحا و اتقيا، مقدر می فرمايى .

خدايا! ما را از تمام خيرات نازل شده در ماه رمضان و شب قدر كامياب گردان !

بار پروردگارا! دست هاى نيازمند ما را كه امشب به درگاه بى نيازت بلند شده ، نااميد برمگردان !

معبودا! به وعده اى كه در قرآنت داده اى كه روزى مستضعفان زمين را به قدرت كامل برسانى و حكومت عدل را در جهان بگسترانى ، تحقق ببخش !

رحيما! امشب وسيله هدايت گناهكاران ، گمراهان ، ره گم كردگان را فراهم و در سراسر اين ماه (رمضان ) نشاط عبادت و انس با خودت را به ما عنايت بفرما!

اى محبوب دلها! دعاهاى ما را در حق ديگران اجابت فرما و مرگ ما را شهادت در راه خود و زير پرچم پيامبر عظيم الشان و تحت سايه ولايت اوليايت ، قرار بده !

التماس دعا

 


١٤:٥٥ - دوشنبه ١٤ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٤٧٦٥٣    /    تعداد نمایش : ٤٠٩خروج
 
دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران میدان شهید شهریاری - خیابان کودکیار - دانشکده پزشکی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : msp@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.