جمعه ٠٦ ارديبهشت ١٣٩٨ - 
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشکده پزشکی

اولین سمپوزیوم مهندسی بافت و پزشکی بازساختی در تروما در دانشکده پزشکی برگزار شد

اولین سمپوزیوم مهندسی بافت و پزشکی بازساختی در تروما با حضور پروفسور هینز ردل رئیس انستیتو مطالعات بالینی و آزمایشگاهی لودویگ بولتزمن اتریش و پروفسور سهیل بهرامی رئیس فدراسیون بین المللی انجمن های شوک روز دوشنبه 20 فروردین ماه در  تالار ابن سینا دانشکده پزشکی برگزار شد.

در این سمپوزیوم دکتر نیک نژاد عضو هیئت علمی گروه فارماکولوژی دانشکده پزشکی و جمعی از اساتید و دانشجویان نیز حضور داشتند.

هدف از برگزاری سمپوزیوم بررسی واکنش هایی است که بیماران تصادفی و اورژانسی در شرایط بحرانی از خود نشان می دهند و با بررسی مراحل بحرانی آنان و شناخت بیشتر نشانه های اورژانسی در این افراد می توان به معالجات سریعتر و موثرتری برای اینگونه بیماران دست یافت.

استفاده از سلولهای بنیادی در مراحل بحرانی و اورژانسی یکی از مهمترین کارهایی است که می توان انجام داد و تحقیقات در این زمینه در اکثر کشورها در حال انجام است. کشورهایی مانند آمریکا، ژاپن، سنگاپور و ایتالیا در خط مقدم تحقیقات سلول های بنیادی هستند و در کشور ما نیز تحقیقات برای پیشرفت در این زمینه و همکاری با موسسه های پژوهشی بزرگ در حال انجام است.

در این سخنرانی درخصوص مسائلی همچون منابع سلول های بنیادی، مشخصات سلول ها، فعالیت سلول ها، استفاده از سلول ها و استفاده از سکرتوم گفتگو شد.


١٤:١٤ - دوشنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٧    /    عدد : ٦٠٢٢٢    /    تعداد نمایش : ٢٥٧خروج
 
دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران میدان شهید شهریاری - خیابان کودکیار - دانشکده پزشکی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : msp@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.