سه شنبه ٣٠ مهر ١٣٩٨ - 
  E-MAIL  
  HOME  
 ENGLISH  
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشکده پزشکی

جوان ۳۰ ساله با جراحی پیچیده و بازسازی فک و صورت در بیمارستان طالقانی نجات یافت

 در یک عمل جراحی منحصر بفرد، پیچیده و تیمی، بازسازی میکروسکوپی ترمیمی فک بالای بیمار ۳۰ ساله که در حادثه تصادف رانندگی دچار مصدومیت شدید شده بود بصورت کامل درمان شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی دکتر حسین بهنیا استاد تمام و مدیرگروه گروه جراحی دهان، فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت:مصدومی ۳۰ ساله  که به دنبال شکستگی های متعدد و  وسیع  در ناحیه فک و صورت به بیمارستان آیت ا... طالقانی  دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی منتقل شد، در یک کار تیمی قوی و طی عمل جراحی هشت ساعته  توسط فوق تخصص‌های بیهوشی، فوق تخصص‌های دهان، فک و صورت و متخصص جراحی ترمیمی میکروسکوپی و سایر تخصص‌های مربوطه تحت عمل جراحی  و درمان کامل قرار گرفت.

 

 دکتربهنیا ادامه داد: در این عمل، که جزو اعمال جراحی سنگین و پیچیده در دنیا محسوب می‌شود از جدید ترین و پیشرفته ترین تکنیک ها با ضریب اطمینان بالا صورت گرفت.

 استاد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی  توضیحاتی در خصوص این عمل جراحی ارائه داد و خاطرنشان کرد: طی این عمل جراحی پیچیده از صورت و جمجمه بیمار سی تی اسکن سه بعدی تهیه و بازسازی روی مدل بصورت مجازی انجام شد که بعنوان یک الگو درجراحی استفاده قرار گرفت.

 به گفته دکتر بهنیا استخوان ۱۸ سانتی متری فیبولا(ستخوانی که هم‌راستا با استخوان درشت‌نی ساق پا و میان زانو و مچ پا قرار گرفته‌است) با نسوج عضلانی نازک همراه عروق تغذیه دهنده از پا آزاد شد و با استفاده از الگو بصورت چند قطعه متصل به نسوج اطراف درآمد تا شکل استخوان دراز نازک نی به شکل نعل اسبی بتواند در قاعده جمجمه قرارگیرد و فک بالا، سقف دهانی را بسازد و با پیچ و پلاک مخصوص ثبت قطعات به یکدیگر به قاعده جمجمه انجام شد.

 همچنین در ادامه شریان ورید این پیوند از طریق میکروسکوپ به شریان ورید صورتی آناستوموز انجام و ضمن اطمینان از برقراری جریان خون در پیوند این مهم نهایی شد.   

 

 

 استاد دانشگاه با قدردانی از تلاش کلیه تیم درمانی، طی این عمل جراحی  که با سرعت عمل و در دقایق طلایی اقدام به شناسائی، ارجاع و درمان بیمار کردند تصریح کرد: خوشبختانه  این عمل با موفقیت کامل انجام شد، و بیمار با حال عمومی مناسب از بیمارستان ترخیص شد وضعیت بیمار هم اکنون متعادل و مطلوب است.

 در ادامه می توانید تصاویری از این جراحی پیچیده را  اینجا مشاهده کنید.


١٠:٥١ - سه شنبه ٦ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ٧٠٧٢٩    /    تعداد نمایش : ٢٤٤خروج
 
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و
خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران میدان شهید شهریاری - خیابان کودکیار - دانشکده پزشکی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : Dean.medicalschool@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.