يکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٨ - 
  E-MAIL  
  HOME  
 ENGLISH  
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشکده پزشکی

برای نخستین بار، تومورهای کلیوی یک بیمار به روش رادیولوژی مداخله‌ای در دانشگاه درمان شد

 برای اولین بار در بیمارستان شهدای تجریش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با روش رادیولوژی مداخله ای(اینترونشنال) دوتومور در کلیه سمت چپ بیماری ۳۴ ساله کنترل و درمان شد.

دکترمرتضی صانعی طاهری مدیر گروه رادیولوژی بیمارستان شهدای تجریش اظهار کرد:دوتومور در کلیه فردی مبتلا به بیماری نادرvon hippel landau ، در یک عمل همزمان با روش رادیولوژی مداخله ای تحت درمان قرار گرفت.

 

 وی درباره این بیماری توضیح داد: فرد مبتلا به بیماری نادری است که این مشکل موجبات ایجاد تومورهای متعدد در بدن را فراهم می کند، این بیمار ۳۴ ساله یکبار به دلیل ایجاد دو تومور در کلیه سمت راست تحت عمل جراحی گرفته بود و در حال حاضر نیز با دو توده ۱۴ و ۲۵ میلی متری در دو ناحیه کلیه سمت چپ به بیمارستان شهدای تجریش مراجعه کرد.

 این استاد دانشگاه ادامه داد: با توجه به این که امکان جراحی برای این بیمار وجود نداشت، این بیمار تحت بیهوشی و توسط حرارت ناشی ازماکروویو قرار گرفت.

 

 دکتر صانعی طاهری گفت: اعمال رادیولوژی مداخله ای به شیوه اینترونشن  و با استفاده از MWبه کثرت انجام شده است اما آنچه که این عمل را متمایز می کند، درمان تومورهای کوچک و غیرقابل عمل جراحی تحت سی تی اسکن و فلوروسکوپی در کلیه است که برای اولین بار در بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تحقق یافت.

 

 به گفته این استاد دانشگاه روش مذکور جایگزینی برای درمان تومورها بویژه درمان  تومورهای کبدی است.

 وی در خاتمه با بیان این که اگر لازم بود بیمار با روش جراحی درمان شود، باید تا آخر عمر تحت دیالیز قرار می گرفت، گفت: این عمل کمتر از یک ساعت با همکاری دکتر سید امین آستانی متخصص رادیولوژی و فلوشیپ اینترونشنال، دکتر مرتضی صانعی متخصص رادیولوژی و فلوشیپ اینترونشنال و دکتر هومن تیموریان متخصص بیهوشی، به طول انجامید و بیمار یک روز بعد از عمل با حال عمومی خوب از بیمارستان مرخص شد.  

 


٠٩:٤٢ - سه شنبه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٧٧٦٨٥    /    تعداد نمایش : ١١٨خروج
 
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و
خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران میدان شهید شهریاری - خیابان کودکیار - دانشکده پزشکی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : Dean.medicalschool@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.