چهارشنبه ٠١ آبان ١٣٩٨ - 
  E-MAIL  
  HOME  
 ENGLISH  
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشکده پزشکی

طرح بسیج ملی سنجش فشار خون در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز می شود+ آدرس مراکز و پایگاه ها

 دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در راستای بسیج ملی کنترل فشار خون، از ۱۸ خرداد ماه تا ۱۵ تیرماه سال جاری، در ۵۳۰ خانه و مرکز بهداشت روستایی دانشگاه و ۹۴ پایگاه آماده سنجش فشارخون حدود ۸۵۰ هزار نفر از جمعیت تحت پوشش این دانشگاه است.

تمام اعضای خانواده دانشگاه تلاش خود را به کار می گیرند تا در مدت اجرای این پویش، جمعیت تحت پوشش دانشگاه را مورد غربالگری قرار داده و سپس در مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه مراقبت های بعدی را برای مبتلایان به فشار خون بالا انجام دهند.

 دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بسیج ملی کنترل فشارخون بالا، فشار خون  بیش از ۸۵۰ هزار نفر از جمعیت تحت پوشش دانشگاه را مورد سنجش قرار می دهد که پیش بینی می شود از این تعداد ۸۵ هزار نفر دچار فشار خون بالا باشند و طبق برنامه ریزی دانشگاه برای ۵۰ درصد از این افراد یعنی حدود ۴۳ هزار نفر بعد از غربالگری، مراقبت های بهداشتی انجام شود.

 برای سنجش فشار خون، علاوه بر ۵۳۰ خانه و مرکز بهداشت روستایی ۹۴ پایگاه در مراکز پرترددی همچون ایستگاه های مترو و پارک ها نیز در مدت زمان اجرای طرح فعالیت خواهند داشت.

 همچنین شماری از داروخانه ها و موسسه های پزشکی و درمانی خصوصی به شکل داوطلبانه با دانشگاه برای اجرای این طرح همکاری می کنند.

 دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با ۱۴ هزار دانشجو، ۱۷ هزار نفر پرسنل، با شعار هر عضو خانواده دانشگاه، یک پایگاه کنترل فشار خون، خانواده و نزدیکان دانشجویان و کارکنان خود را نیز در این پویش شرکت خواهد داد.

ضمنا دانشجویان پزشکی علاقمند به مشارکت در بسیج ملی مذکور به عنوان نیروی داوطلب می توانند جهت آموزش و انجام هماهنگی های لازم  به مرکز امور هیات علمی دانشگاه مراجعه نمایند.

 برای مشاهده آدرس پایگاه های سنجش فشار خون اینجا و آدرس خانه ها و مراکز بهداشت دانشگاه اینجا کلیک کنید.


٠٩:٢٦ - يکشنبه ١٩ خرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٧٩٠٨٦    /    تعداد نمایش : ٥٩خروج
 
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و
خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران میدان شهید شهریاری - خیابان کودکیار - دانشکده پزشکی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : Dean.medicalschool@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.