دوشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٨ - 
  E-MAIL  
  HOME  
 ENGLISH  
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشکده پزشکی

آیین روپوش سفید دانشجویان پزشکی ورودی مهر ٩٥ در تالار ابن سینا برگزار شد

آیین روپوش سفید دانشجویان پزشکی ورودی مهر 95 روز چهارشنبه 12 تیرماه در تالار ابن سینا دانشکده پزشکی برگزار شد.

در این مراسم دکتر طبیبی رئیس دانشکده پزشکی، دکتر کرامتی نیا معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده ، دکتر کلباسی عضو هیات علمی گروه غدد و متابولیسم، جمعی از مسئولان دانشکده و دانشجویان ورودی مهر 95 حضور داشتند.

دکتر طبیبی در این مراسم ضمن خوش آمدگویی به دانشجویان، این دوران را فرصتی جدید در زندگی دانشجویان برشمرد و اظهار داشت: پس از یادگیری علوم پایه زمان آن شده است که به بیمارستان و بالین بیمار بروید و این مسئولیتی خطیر و مهم برای همه شماست. ایشان افزود: در این زمان است که فقط دانش پزشکی نمی تواند در درمان بیماران به شما کمک کند بلکه باید مهارتهای زیادی بیاموزید؛ مهارت برقراری ارتباط با بیماران و همراهان و کاهش آلام  آنها، مهارت برقراری ارتباط با همکاران ، پزشکان و پرستاران ، مهارت خوب گوش دادن و داشتن صبر و سعه صدر از جمله مهارتهایی است که در این دوره باید کسب نمود.

رئیس دانشکده با تاکید بر اهمیت اخلاق حرفه ای خاطرنشان کرد: در بالین بیمار آنچه بیش از هرچیز اهمیت دارد اخلاق حرفه ای است ؛ تمامی شما باید با داشتن منش و رفتار شایسته در شان حرفه پزشکی، طرز صحبت مناسب، پوشیدن لباس مناسب و ... الگویی تمام عیار برای دیگران باشید.

دکتر طبیبی در انتها اظهار امیدواری کرد دانشجویان با تمام توان خود سعی نمایند با ارتقای کیفیت آموزش در مراکز تابعه، دانشگاه را در رسیدن به هدف نهایی خود که همانا فارغ التحصیلی پزشکانی حاذق است یاری دهند و بعنوان یک حکیم برجسته شناخته شوند.

دکتر کلباسی عضو هیات علمی گروه غدد دانشگاه در ادامه مراسم با تاکید بر آغاز مسئولیت بزرگ دانشجویان در این دوران اظهار داشت: کسانی باید پزشکی را انتخاب کنند که به این حرفه بعنوان یک شغل درآمد زا نگاه نداشته باشند. حرفه پزشکی همه عشق و علاقه است و برطرف نمودن نیازهای مالی از طریق این حرفه معنا ندارد. ایشان افزود: هدف حرفه پزشکی بسیار مقدس است و تمامی افرادی که در آن قدم می گذارند باید با دید صداقت، تخصص و انسانیت به آن بنگرند.

عضو هیات علمی گروه غدد دانشگاه در ادامه بیان داشت: سه پایه برای موفقیت دانشجویان وجود دارد اول اینکه کسی موفق است که تخصص و سواد کافی داشته باشد دوم راست گو و صادق بودن از صفات اصلی پزشک است که باید در بالین بیمار رعایت کند و از دروغ گویی پرهیز کند و سوم اینکه انسان باشد و بتواند اعتماد بیماران خود را جلب کرده ، مشکلات و دردسرهای بیماران را بداند و در رفع آنها کوشا باشد.

دکتر کلباسی در انتها از دانشجویان خواست از تکنولوژی و امکانات موجود در ارتقای دانش و مهارت نهایت استفاده را نموده و نظم، انضباط و امانت داری را سرلوحه کار خود قرار دهند.

همچنین در این مراسم دکتر کرامتی نیا معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده پزشکی ضمن تشکر از نمایندگان دانشجویان مهر 95 به دلیل تلاش و مساعدتی که در برگزاری مراسم روپوش سفید نمودند ، به صورت نمادین روپوش سفید پزشکی را بر تن یکی از دانشجویان پوشاند.

مراسم فوق با برنامه های متنوعی از جمله نمایش کلیپ و اجرای موسیقی همراه بود و با پذیرایی و عکس یادگاری به پایان رسید.

 


١٠:٢٥ - شنبه ١٥ تير ١٣٩٨    /    عدد : ٨٠١٥٠    /    تعداد نمایش : ٣١٥خروج
 
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و
خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران میدان شهید شهریاری - خیابان کودکیار - دانشکده پزشکی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : Dean.medicalschool@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.