دوشنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٨ - 
  E-MAIL  
  HOME  
 ENGLISH  
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشکده پزشکی

نشست دانشجویان پزشکی ورودی مهر ١٣٩٨ با مسئولان دانشکده پزشکی

نشست دانشجویان پزشکی ورودی مهر ١٣٩٨ با مسئولان دانشکده پزشکی با حضور دکتر شاهین شادنیا معاون اجرایی معاونت آموزشی دانشگاه، دکتر طبیبی رئیس دانشکده و معاونان وی برگزار شد.

دکتر علی طبیبی رئیس دانشکده پزشکی در این مراسم ضمن تبریک به دانشجویان ورودی جدید اظهار کرد: همه شما راه سختی را پشت سرگذاشته اید تا بتوانید وارد این رشته و دانشگاه شوید و این مسیر سخت تا پایان دوره تحصیل شما پایان نمی یابد؛ اما شما مطمئنا توانایی عبور از این سختی ها را دارید.

وی ضمن ابراز امیدواری از موفقیت نودانشجویان در طول دوره تحصیل، یادآور شد: امیدوارم هفت سالی که در این دانشگاه تحصیل می کنید، خاطرات خوشی را بسازید و در پایان با شرایطی که مورد رضایت خود و جامعه است از اینجا فارغ التحصیل شوید.

 دکتر طبیبی در ادامه به بیان نکاتی درباره الزامات این رشته پرداخت و گفت: هرآنچه که در طول تحصیل در این رشته فرا می گیرید در تمام مدت زندگی حرفه ای تان مورد نیاز شما خواهد بود؛ از این رو در یادگیری تمام دروس از جمله علوم پایه مصمم باشید؛ اگرچه این موضوع مستلزم صرف زمان و انرژی زیادی است.

 رئیس دانشکده پزشکی همچنین با اشاره به سختی های رشته پزشکی توضیح داد: برای فارغ التحصیل شدن در این رشته آزمون های جامع را باید بگذرانید، البته همان طور که توانستید سد کنکور را پشت سر بگذارید اگر از همین ابتدا خود را آماده کنید در این امتحانات نیز موفق خواهید بود.

 وی در ادامه با تاکید بر اهمیت تقویت مهارت های ارتباطی یادآور شد: پزشکان باید توانایی برقراری ارتباط با دیگران را فرابگیرند، همچنین رعایت اخلاق حرفه ای ضروری است و بدون مسئولیت پذیری نمی توان پزشک خوبی بود.

 دکتر طبیبی همچنین با اشاره به ضرورت استفاده از انواع وسایل آموزشی از قبیل نرم افزارها، گفت: پزشکی علم حفظیات نیست و صرفا با محفوظات نمی توان پزشک خوبی بود، بلکه یکی از ضروریات حرفه پزشکی توانایی تحلیل است.

 رئیس دانشکده پزشکی افزود: یکی دیگر از خصوصیات این رشته، اهمیت بروز بودن و سرکار داشتن با یافته های جدید است، از این رو شما دانشجویان از همین ابتدا باید در صدد بروز نگه داشتن دانش خود باشید.

 وی همچنین با بیان اینکه مدت زمان تحصیل در این رشته طولانی تر از سایر رشته هاست، افزود: یکی دیگر از مواردی که باید مدنظر داشته باشید این است که یک پزشک مرخصی دارد، اما در تعطیلات نمی تواند به طور کلی کار خود را فراموش کند، ازاین رو باید به تدریج و با برنامه ریزی خود را برای این شرایط آماده کنید تا دچار خستگی و ضعف نشوید.

 دکتر طبیبی دانشجویان را به تدوین یک برنامه ریزی متناسب با دروس دانشگاه توصیه کرد و گفت: در این رشته بر خلاف بسیاری از رشته ها، پس از گذراندن امتحانات و دوره تحصیلی دانشگاه شما یک پزشک می شوید و نیاز به گذراندن دوره های دیگر نیست که این مسئله برای شما یک مزیت محسوب می شود.

 رئیس دانشکده پزشکی گفت: امیدوارم دانشکده پزشکی بتواند به شما کمک کند که در پایان دوره تحصیل به بهترین نتیجه برسید.

 در بخش دیگری از این مراسم، دکتر سعید عبدی معاون آموزشی پزشکی عمومی دانشکده به تشریح قوانین دانشکده پرداخت و گفت: این دانشکده ظرفیت های بسیاری در حوزه های علوم پایه و بالین دارد؛ بیمارستان های این دانشگاه کلکسیونی کامل از تمام کشورند، زیرا عمده بیماران بیمارستان های دانشگاه از شهرستان های دیگراند و این فرصتی طلایی را در اختیار شما قرار می دهد تا پزشک عمومی خوبی شوید.

وی با بیان اینکه پزشکانی موفق اند که بتوانند اعتماد بیماران را جلب کنند، یادآور شد: اگر تلاش کنید موفقیت در شغل و اجتماع در انتظار شماست، نگذارید به هیچ عنوان مایوس شوید.

 دکتر عبدی تعداد کل واحدهای پزشکی عمومی را ۲۹۳ واحد عنوان کرد و توضیح داد: این دوره شامل ۲۴ واحد عمومی، ۶۹,۵ واحد پایه، ۱۷۷.۵ واحد تخصصی، ۱۶ واحد الکتیو و شش واحد پایان نامه می شود.

 معاون آموزشی پزشکی عمومی دانشکده ادامه داد: دوره پزشکی عمومی شامل چهار فاز علوم پایه، مقدمات بالینی، کارآموزی و کارورزی و سه آزمون مهم علوم پایه، پیش کارورزی و صلاحیت بالینی است.

 وی همچنین به ارائه توضیحاتی درباره قوانین غیبت از کلاس ها پرداخت و بر اهمیت حضور در کلاس ها تاکید کرد.

 تغییرات اقلیمی، بیماری های غیر واگیر و مقاومت به داروها؛ مهمترین چالش های پزشکی قرن

در بخش دیگری از این مراسم دکتر ضیایی معاون پژوهشی دانشکده پزشکی درباره چالش های پزشکی اظهار کرد: پزشک قرن ۲۱ باید با چالش های این قرن از جمله تغییرات اقلیمی، بیماری های غیرواگیر، مقاومت به داروها و مواردی از این دست آشنایی داشته باشد.

دکتر ضیایی همچنین با اشاره به لزوم تقویت مهارت های ارتباطی و تعامل پزشکان با بیماران، یادآور شد: یکی دیگر از مواردی که پزشک قرن ۲۱ باید با آن آشنایی داشته باشد هوش مصنوعی است کخ باید با نوشتن و کارکرد این برنامه ها آشنایی کافی را داشته باشد.

 معاون پژوهشی دانشکده پزشکی در ادامه بر ضرورت توانایی آنالیز علمی مقالات علمی برای پزشکان تاکید کرد و گفت: حرکت در مسیر پژوهش می تواند به شما کمک کند تا بنیان گذار یک سری روش های درمانی و خدمات درمانی باشید.

 وی ضمن معرفی دو کمیته تحقیقات دانشجویی و فناوری های دانشجویی دانشکده پزشکی دانشجویان را به مشارکت در فعالیت های این کمیته ها تشویق کرد.

 در بخش دیگری از این مراسم دکتر هادی عظیمی مسئول تربیت بدنی دانشکده و دکتری زبان شناسی کاربردی به ارائه توضیحاتی درباره آداب دانشجویی و نحوه تعامل با اساتید در محیط دانشگاه پرداخت.

همچنین در این مراسم ، محمد نوری رئیس مرکز مشاوره دانشگاه در خصوص مرکز مشاوره، کرداری کارشناس شورای انضباطی دانشگاه درخصوص آیین نامه شورای انضباطی و ضیایی معاون تربیت بدنی دانشگاه درخصوص مشارکت دانشجویان در فعالیت های ورزشی و فوق برنامه توضیحاتی را ارائه نمودند.

 در پایان مراسم نیز نمایندگان کانون ها و تشکل های مختلف دانشکده به معرفی فعالیت های این کانون ها و تشکل ها پرداختند.

برای دیدن عکس های مراسم اینجا کلیک کنید.


٠٩:٠٤ - شنبه ١٣ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٣٤٧٨    /    تعداد نمایش : ٣٣٣خروج
 
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و
خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران میدان شهید شهریاری - خیابان کودکیار - دانشکده پزشکی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : Dean.medicalschool@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.