دوشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٩ - 
  E-MAIL  
  HOME  
 ENGLISH  
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشکده پزشکی

مراسم یادبود سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در تالار ابن سینا برگزار شد

 مراسم یادبود سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی روز یکشنبه 15 دی ماه با حضور مسئولان و جمع کثیری از دانشگاهیان در تالار ابن سینا برگزار شد.

 دکترعلی اکبرولایتی مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری در این مراسم ضمن تبریک و تسلیت شهادت سردار پرافتخار اسلام و ایران اظهار کرد: بنده از ۱۰سال پیش در خدمت سردار سلیمانی افتخار داشتم که دو نهاد را در جهان اسلام با نام مجمع بیداری اسلامی و مجمع محبین اهل بیت(ع) تاسیس کنیم.

 وی افزود: کارهای مهمی در این راستا صورت گرفت و از چند سال پیش دبیرخانه بیداری اسلامی تشکیل شد و کشورهای مختلف از سراسر جهان به کمک ما آمدند و سردار سلیمانی ستون فقرات مجمع بیداری اسلامی و مجمع محبین اهل بیت بودند.

 رئیس هیئت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: محور مقاومت در حوادث یمن، عراق و سوریه، شهید قاسم سلیمانی است.

 دکتر ولایتی ادامه داد:  اگر رشادت های ایشان نبود بغداد در دست داعش و دمشق در دست افراطی‌های سلفی بود.

 مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری عنوان کرد: حادثه کرکوک و جدایی آن از عراق که مطرح شد، همه نگران بودند که چه خواهد شد، اما تدبیر شهید سلیمانی موجب شد که کرکوک به عراق ملحق شود.

 وی ادامه داد: ایشان نزدیک‌ترین رابطه را با رییس‌جمهور روسیه داشت و عامل اصلی اتحاد ایران و روسیه، سردار سلیمانی بود و اگر روزی کتاب سردار سلیمانی را بنویسند، کتاب او اعجاب آور و آموزنده‌ خواهد بود.

 دکتر ولایتی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها کار احمقانه‌ای کردند که سردار حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رساندند و آنان باید منطقه را ترک کنند، تجربه نشان داده که آنان در مقابل طراحی‌های ایران و جبهه مقاومت همیشه شکست خورده‌اند.

 وی افزود: مانور مشترک ایران، روسیه و چین نقطه عطفی در مقابل‌ حرکت‌های آمریکایی‌ها در منطقه بود که علیرغم رجزخوانی رئیس‌جمهور نادان آمریکا، ایران طوری عمل خواهد کرد که آمریکا پشیمان شود و اگر آمریکا، منطقه را ترک نکند، ویتنامی دیگر برای او رقم خواهد خورد.

 دکتر ولایتی در حاشیه این مراسم در پاسخ به سوال خبرنگار صدا و سیما مبنی بر اینکه رئیس‌جمهور آمریکا گفته است که اگر ایران به آمریکایی‌ها حمله کند ۵۲نقطه ایران را می‌زنیم، موضع شما چیست، اظهار کرد: مردم ایران نشان داده‌اند که در طول تاریخ هر متجاوزی را بر سر جایش خواهند نشاند و هر متجاوزی که جرات این کار را پیدا کند را پشیمان خواهند کرد.

 سردار اسماعیل کوثری جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله تهران در مراسم یادبود سردار پرافتخار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ضمن تسلیت و تبریک شهادت سردار قاسم سلیمانی و همراهان شهیدش، اظهار کرد: در مقطعی از زمان تنفس می کنیم که هزاران بار در روز باید شکر گزار خداوند متعال باشیم که از نعمت  ولایت فقیه و ولی امر مسلمین در کشور بهره مندیم.

وی با اشاره به این که سردار قاسم سلیمانی از ۲۵ سالگی در مقام فرماندهی تیپ یک خدمات و فعالیت های تاثیرگذاری در دفاع مقدس داشته است، افزود: در آن زمان تعلیمات نظامی و دانشگاهی ملاک نبود بلکه ایشان صرفا با انگیزه الهی و توکل به خدا کارهایی می کردند؛ کارستان.

سردار کوثری اطاعت از فرمان امام(ره) و رهبری و همچنین وحدت  و اعتقاد مردم را  اصلی ترین راه مقاومت در طول هشت سال دفاع مقدس دانست و استمراه این مسیر را خواستار شد.

 وی بزرگترین عامل دشمنی اسکتبار جهانی با ایران را، اطاعت مسلمین از کلام پروردگار دانست و گفت: عمده ترین دلیل عصبانیت امریکا و اسرائیل از مسلمین پیروی از دستور خداست.

 جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله صداقت را یکی از هزاران خصلت ارزنده حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد و افزود: حرف حاج قاسم با عملش یکی بود و همواره همانند یک سرباز عادی همرزم سایرین در جبهه ها بود.

 وی با بیان این که ملت ایران در طول سالها سلحشوری ها از خدا نشان داده، تاکید کرد: کسی که با خداوند معامله می کند هرگز ترس و دلهره ای ندارد و امروز همه مردم ایران یکصدا و بدون واهمه مسیر سردار سلیمانی را ادامه می دهند.

 سردار کوثری اظهار کرد: حاج قاسم فاتح قلب ها بود و با مهربانی و عطوفت همه را شیفته رفتار خود کرده بود.

 خستگی را خسته کرده بود، این توصیف سردار کوثری از سردار سلیمانی بود. وی افزود: حاج قاسم در جنگ تحمیلی ایران و عراق، بعدها در مبارزه با اشرار و قاچاقچیان و زمانی که به عنوان فرمانده نیروی سپاه قدس فعالیت می کرد خستگی نمی شناخت.

 وی انهدام حکومت جعلی دولت اسلامی عراق و شام تحت عنوان داعش را برکت ذکاوت و سلحشوری حاج قاسم سلیمانی دانست و گفت: هدف داعش انهدام ایران بود که با  دستورات مقام معظم رهبری، تدبیر ایشان و حضور به موقع مردم این فتنه نیز راه به جایی نبرد.

 جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله تهران  در پایان خاطرنشان کرد: امروز حاج قاسم سلیمانی سربلندی و افتخار کشور، وفقط متعلق به ایران و ایرانی نیست بلکه فراتر از مرزها به عنوان الگویی با تفکر اسلامی در قلوب مسلمین جای دارد، این وعده و اراده خداوند است.

 دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی نیز دراین مراسم ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت سردار عالیقدر شهید قاسم سلیمانی اظهار کرد: شهادت سردار مطلقا یک حرکت پیچیده نظامی، امنیتی و هوشمندانه نیست بلکه این اقدام صرفا یک اقدام رذیلانه است.

 وی ضمن مردود خواندن اقدامات تروریستی آمریکا در منطقه، گفت: این دست اقدامات هیچ ارزش افزوده ای برای آمریکا ندارد و صرفا چهره پلید این مستکبران را بیش از پیش برای جهانیان روشن می کند.

 رییس دانشگاه با بیان این که انتقام ایران از امریکا انتقامی راهبردی خواهد بود گفت: اخراج آمریکا از صحنه، پیروزی ظفرمندانه ای برای کشور به ارمغان خواهد آورد.

 دکتر زالی تعقل، کیاست، تدبیر و شجاعت را از ویژگی های بارز جبهه مقاومت دانست و تاکید کرد: همگان حرکت های انتقام جویانه جبهه مقامت را درزمان مناسب شاهد خواهند بود.

 به گفته رییس دانشگاه جبهه مقاومت ایران اسلامی یکی از اصلی ترین نقاط اتکای مقاومت است که مرز جغرافیایی ندارد.

 دکتر زالی با اشاره به رشادت های سردار قاسم سلیمانی گفت: شهادت حاج قاسم سلیمانی در بزنگاه فضای سیاسی عراق، تمامی آرایش استراتژیک آمریکا را به هم ریخت که گواه آن انسجام بزرگ در منطقه خاورمیانه است.

 وی همگرایی و دفاع یکپارچه گروههای مختلف در منطقه از آرمانهای سردار سلیمانی را یکی از برکات شهادت ایشان دانست و تاکید کرد: زندگی، فعالیت ها و حتی شهادت این سپهبدعالی مقام مملو از برکت است.

 دکتر زالی در بخش دیگری افزایش و استمرار نفوذ استراتژیک ایران در مرزها را از واجبات دانست و خاطرنشان کرد: حذف آمریکا در منطقه و عمق بخشیدن به نفوذ استراتژیک ایران در مرزها یکی از اصلی ترین راهبرد بیانیه گام دوم انقلاب است.

 سلحشوری، برخورداری از هوش سیاسی، تواضع، کیاست و خشوع از جمله خصائص و ویژگی های سردار سلیمانی بود که رییس دانشگاه به آن اشاره کرد.

 دکتر زالی با بیان این که راهبردهای نظامی زوال پذیر است، خاطرنشان کرد:  حاج قاسم سلیمانی قبل از راهبرد نظامی فاتح قلب هاست و این نشانگر این مهم است که قدرت نرم همیشه اثرگذار و کاراتر است.

 رییس دانشگاه خاطرنشان کرد: دیپلماسی عمومی ایران در عراق و منطقه، دیپلماسی مبتنی بر حکمت و صلابت است.

 به گفته رییس دانشگاه مکتب سردار سلیمانی، مکتب عشق و انسانیت است که نباید هرگز از یادها برود.

  وی افزود: ذکاوت سردار سلیمانی کمتر از سلحشوری ایشان نبود. فصل مشترک امروز تمامی مسلمین تکریم از این قهرمان جهانی است و  تنها قلوب بیمار و سیاه از شهادت ایشان متاثر نیستند.

 رییس دانشگاه درخاتمه خطاب به جامعه دانشگاهیان توصیه کرد: اگر قصد دارید راه سردار حاج قاسم سلیمانی را ادامه دهید، با افزایش بصیرت، فتح قلل علمی و عبور از مرزهای دانش در سنگر علم اندوزی می توانید به این هدف آرمانی دست یابید.    

 

 

 

 

عکس های بیشتر

 

 


٠٩:٠٩ - سه شنبه ١٧ دی ١٣٩٨    /    عدد : ٨٧٢٩٦    /    تعداد نمایش : ٢١٠خروج
 
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و
خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران میدان شهید شهریاری - خیابان کودکیار - دانشکده پزشکی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : Dean.medicalschool@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.