سه شنبه ٠٤ آذر ١٣٩٩ - 
  E-MAIL  
  HOME  
 ENGLISH  
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشکده پزشکی

آیین نامه گرنت های تحقیقاتی دانشگاه در سال ٢٠٢٠ اعلام شد

 آیین نامه گرنت های تحقیقاتی دانشگاه در سال 2020 اعلام شد. لازم است پژوهشگران فرهیخته در مقالات چاپ شـده حاصل از گرنت های اخذ شده در بخش قــدردانی، نوع گــرنت و کد آن (شماره ذکر شده در معرفی و نوع گرنت در فایل پیوستی) را درج فرمایند.

لازم به ذکر است هر عضو هیأت علمی محترم دانشگاه می تواند تا چهار مورد طرح تحقیقاتی در دانشگاه ( شامل کمیته اجرایی شورای پژوهشی دانشگاه، دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی ) تصویب نماید و می تواند علاوه بر چهار مورد طرح تحقیقاتی ذکر شده در صورت واجد شرایط بودن از گرنت های دوازده گانه ذیل مصوب سال 1398 استفاده نماید. به منظور حمایت از فعالیت های تحقیقاتی در مراکز توسعه بالینی، تصویب بیش از چهار مورد طرح برای یک عضو هیئت علمی در این مراکز با تایید کمیته اجرایی شورای پژوهشی دانشگاه امکان پذیر است.

 • به ازای هر 100 مورد استناد در پایگاه scopus  در سال 2020 مبلغ یکصد و پنجاه میلیون ریال اعتبار پژوهشی به محقق اختصاص می یابد که می تواند تا پایان سال 2020 در قالب طرح (های) پژوهشی مطابق مقررات مربوطه هزینه نماید.
 • گرنت پژوهشی تا سقف 150 میلیون  ريال به پژوهشگرانی که در نمایه Scopus، 1000 مورد به بالا استناد داشته باشند اعطا خواهد شد. چنانچه محقق در سال گذشته از این گرنت استفاده نموده باشد مشمول اعطای گرنت نمی باشد.
 • با ثبت پایان نامه مصوب دانشجویان پژوهش محور، در قالب طرح پژوهشی در سامانه پژوهان، مبلغ هشتاد میلیون ریال گرنت به پروپوزال مربوطه تعلق می گیرد.
 • به چاپ مقاله برگرفته از طرح تحقیقاتی در مجلات با IFبالاتر از 4 در سال 2020 به شرح جدول ذیل گرنت تعلق  می گیرد :

 

ردیف

IF

مبلغ گرنت ( میلیون ريال )

1

بالاتر از 4 تا 5

تا 180

2

بالاتر از 5 تا 6

تا 200

3

بالاتر از 6 تا 7

تا 220

4

بالاتر از 7 تا 8

تا 240

5

بالاتر از 8 تا 9

تا 260

6

بالاتر از 9 تا 10

تا 280

7

بالاتر از 10

تا 350

 • به چاپ هر پنج مقاله در سال 2020 در مجلات نمایه شده نوع 1,2,3( scopus, pubmed, ISI) به شرح ذیل مبلغ 200 میلیون ریال گرنت تعلق  می گیرد.

الف: محقق با آدرس دانشگاه نفر عهده دار مکاتبات (نویسنده مسئول) باشد.

ب: در صورتی که محقق تنها فرد از دانشگاه است و مقاله مشترک با سایر دانشگاهها باشد.

ج: به پنج مقاله دوم چاپ شده در سال 2020 مطابق شرایط فوق مبلغ 250 میلیون ریال و برای پنج مقاله سوم و بعد از آن مبلغ 300 میلیون ریال گرنت تعلق خواهد گرفت.

 • به مقاله چاپ شده در سال 2020 با مشارکت بین المللی برگرفته از طرح مشترک با یک مرکز یا دانشگاه معتبر خارجی، به مجری طرح که نویسنده اول یا مسئول باشد مبلغ 100 میلیون ریال گرنت پژوهشی تعلق می گیرد.
 • چنانچهH-Index   محقق در سال 2020 به شرح جدول ذیل باشد گرنت به ایشان تعلق می گیرد.

 

 

ردیف

H-Index

مبلغ گرنت ( میلیون ريال )

1

15-10

150

2

20-16

200

3

25-21

250

4

30-26

300

5

بالاتر از 30

350

در صورتی که محــقق در سال های قبل از این گرنت استــفاده نموده باشد. ( در سال جـاری مـجدداً در هـمان بازه ی H-Index  مشــمول دریافت گرنت نمی باشد)

 •  گرنت پژوهشی استادیاران جوان: به منظور حمایت و تشویق پژوهشگران جوان دانشگاه درانجام فعالیت های پژوهشی، گرنت پژوهشی تا سقف 150 میلیون ريال به استادیارانی که سن آنها زیر 35 سال باشد اعطاء خواهد شد. چنانچه پژوهشگر محترم در سالهای قبل از این گرنت استفاده نموده باشد مشمول این بند نمی باشد.
 • گرنت های مرتبط با حوزه ی فناوری که منجر به محصول یا ثبت پتنت معتبر بین المللی گردد با تصویب شورای فناوری معاونت تحقیقات و فن آوری دانشگاه به صورت بلا عوض یا تسهیلات به محقق ( فناور ) اعطاء می گردد. بدیهی است خدمات فناورانه شامل تهیه طرح کسب و کار، امکان سنجی، مشاوره تجاری سازی، خدمات ثبت شرکت دانش بنیان و برگزاری کارگاههای فناورانه کما فی السابق از طریق این معاونت ارائه می گردد.
 • چنانچه دانشجوی دوره دستیاری موفق به چاپ یک مقاله چاپ شده در سال 2020 منتج از پایان نامه با نمایه (ISI, PubMed, Scopus)با آدرس دانشکده مربوطه شود مبلغ 50 میلیون ریال گرنت به استاد راهنما تعلق می­گیرد.لازم به ذکر است که مقاله چاپ شده گزارش پایانی طرح می باشد.
 • گرنت همتاپروری به طرح تحقیقاتی منتج از پایان نامه تا سقف 80 میلیون ریال تعلق خواهد گرفت.
 • به مقالات چاپ شده در سال 2020 در مجله Lancetدر صورت نویسنده مسئول بودن محقق متقاضی، گرنت تا سقف 500 میلیون ریال تعلق خواهد گرفت.
 • هر مقاله فقط در یک گرنت پژوهشی می­تواند استفاده شود.

 

 • تبصره: مقالات Letterو Editorialو Case reportشامل گرنت نمی­باشند.


١٢:٠٨ - چهارشنبه ١٦ بهمن ١٣٩٨    /    عدد : ٨٨٤١٠    /    تعداد نمایش : ٢٢٠خروج
 
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و
خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران میدان شهید شهریاری - خیابان کودکیار - دانشکده پزشکی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : Dean.medicalschool@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.