پنج شنبه ٢١ فروردين ١٣٩٩ - 
  E-MAIL  
  HOME  
 ENGLISH  
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشکده پزشکی

نودانشجویان؛ افسران پیشقراول حرکت علمی در عرصه پزشکی

دکتر علیرضا زالی روز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه در جشن استقبال از دانشجویان ورودی بهمن ۹۸ که با حضور دکتر محمد مهدی صدوقی معاون آموزشی دانشگاه و دکتر علی طبیبی رییس دانشکده پزشکی در تالار ابن سینای دانشکده پزشکی برگزار شد، خطاب به دانشجویان اظهار کرد:  شما عزیزان در این برهه زمانی یک نقطه عطف را در زندگی خود تجربه می کنید و آن شروع یک ممارست حرفه ای آینده نگارانه است که از امروز برای شما رقم می خورد.

 دکتر زالی به ایجاد یک پارادایم نوین مدیریتی در دانشگاهها و شکل گیری دانشگاه های نسل سه و چهار و پنج اشاره کرد ویاد آور شد که دانشگاههای نسل اول صرفا به آموزش، نسل دوم به آموزش و تحقیق و پژوهش می پردازند این درحالی است که دانشگاه نسل سوم آینده نگر، مشتری پسند، فعال در حوزه کارآفرینی و مملو ازخلاقیت و ابداع هستند و به سمت اقتصاد دانش بنیان در حال حرکت است.

 وی با بیان این مطلب که دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی نیز به سمت دانشگاه نسل سوم در حال حرکت است خاطرنشان کرد که رسالت دانشگاه این است که دانشجویان پزشکی با این پارادایم آموزش ببینید و تربیت شان در این ریل صورت گیرد.

  دکتر زالی با اشاره به اهمیت فعالیت در حوزه های پژوهشی به دانشجویان توصیه کرد از همین آغاز دوران تحصیل فعالیت خود را در حوزه پژوهش شروع کرده و خصلت پژوهش محوری را در خود نهادینه کنند.

 وی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی را مملو از دانشجویان نخبه و فعال در عرصه پژوهش برشمرد و از کسب رتبه اول کشوری توسط کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه برای هفتمین سال متوالی در جشنواره رازی امسال خبر داد و این دستاورد را نشان دهنده یک حرکت پرنشاط، پویا و پرتوسعه در عرصه دانشگاه ذکر کرد.

 رییس دانشگاه در ادامه به برخی از دستاوردهای مهم دانشگاه در حوزه های علمی و آموزشی نظیر کسب رتبه ۱۵ در عرصه تولید علم جهانی، کسب رتبه ۱۴ جهانی در زمینه استنادات و ارجاعات مقالات علمی ایرانی، کسب رتبه هفتم در زمینه تولید علم در حوزه داروسازی جهانی اشاره کرد.

 دکتر زالی در ادامه یادآور شد: در ارزیابی اولیه سال ۹۵ در رتبه بندی ملی آموزش پزشکی کشور نیز دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی رتبه اول کشوری در حوزه آموزش را کسب کرده است.

 به گفته وی براساس اعتبارسنجی بالاترین مسند بین المللی آموزش پزشکی جهان( WFME)  در شهریورماه ۹۸، دانشکده های پزشکی کشور از جمله دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در دوره ۱۰ ساله واجد توانمندیها و صلاحیت های آموزشی، علمی و اداری و تحقیقاتی شناخته شدند که این امر یک دستاورد بزرگ ملی است.

 به گفته دکتر زالی سازمان جهانی بهداشت تاکید دارد که دانشگاه های علوم پزشکی باید پزشک ۵ ستاره تربیت کنند که دارای ویژگی هایی نظیر علم و دانش کافی، آموزش خوب، مهارت  و توانمندی حرفه ای، رهبری و لیدرشیپی در حوزه سلامت  باشد.

 دکتر زالی با اشاره به این مطلب که بیش از ۳۰ درصد تولید علم کشور توسط جامعه پزشکی صورت می گیرد خاطرنشان کرد: امروزه نیمه عمر اطلاعات و اندوخته های علمی فارغ التحصیلان پزشکی به ۳,۵ ماه رسیده است و به روز رسانی علم و دانش یک امر بسیار ضروری است. علم پزشکی هر لحظه در حال تغییر و تحول است و همواره باید به یافته های نوین علمی پزشکی در جهان توجه کنیم و از به روزرسانی غافل نشویم.

 رییس دانشگاه در خاتمه سخنان خود اظهار امیدواری کرد که دانشجویان با تلاش مستمر و برنامه ریزی خوب در راستای ارتقا و تعالی خود و دانشگاه گام برداشته و با تلاش این جوانان پرشور نخبه که به جمع دانشگاه اضافه شده اند شاهد پیشرفتهای علمی آموزشی پژوهشی دانشگاه در آینده باشیم.

 دوران دانشجویی بهترین دوران زندگی هر فرد است

 در ابتدای این مراسم دکتر علی طبیبی رییس دانشکده پزشکی ضمن تبریک کسب این توفیق به دانشجویان جدید الورود اظهار داشت: شما عزیزان پس از پشت سرگذاشتن سختی ها و زحمات بسیار در جایگاهی قرار دارید که آرزوی بسیاری از جوانان این مرز و بوم است. دوران دانشجویی آغاز یک دوره جدید در زندگی شماست که بهترین دوران زندگی هر فردی است.

 وی با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف و توفیقات روزافزون ؛ هدف دانشکده پزشکی را تربیت نیروهای متخصص و حرفه ای در حوزه علوم پزشکی برشمرد که برای جامعه و کشور و خودشان مفید واقع شوند.

 دکتر طبیبی در ادامه گفت: این نکته بسیار مهم است که بدانید هر آنچه در این دوره می آموزید باید تمام عمر از آن برای درمان بیماران استفاده کنید . از تمام فرصت های خود در این دوره بهره برده و صرفا به یادگیری اطلاعات علمی و بسنده نکنید بلکه سعی کنید ارتباط مناسبی با سایر همکاران داشته باشید تا در آینده بتوانید در فعالیت های اجتماعی خود بهتر نقش ایفا کنید.

 وی به دانشجویان توصیه کرد که در انتخاب دوست خود دقت کنند زیرا دوستان واقعی باعث پیشرفت و ارتقای آنان در همه ابعاد می شوند.

 شرکت در فعالیتهای ورزشی، دقت در یادگیری آناتومی، به روز رسانی علم پزشکی، برنامه ریزی دقیق و صحیح برای کسب دانش و مهارت و توانمندی از دیگر توصیه های رییس دانشکده پزشکی بود.

 دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی یک ایران کوچک است

 دکتر عبدی معاون آموزشی دانشکده پزشکی نیز ضمن تبریک به دانشجویان اظهار داشت: در تمام لحظات زندگی خود یک پزشک خواهید بود بنابراین طوری برنامه ریزی کنید که هم پزشک خوبی باشید و هم زندگی خوبی داشته باشید.

 وی پزشک را معلم، یاور، معتمد، و دارای نقش های مختلف فردی و اجتماعی برشمرد و گفت: به خاطر داشته باشید که همواره در جامعه به عنوان یک پزشک رصد می شوید و رفتار، گفتار، کردار، پوشش و شیوه زندگی شما به عنوان یک الگو دیده می شود.

 معاون آموزشی دانشکده از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به یک ایران کوچک تعبیر کرد که دارای بیمارستانهای متعددی در گستره جغرافیایی تحت پوشش خود از شمالی ترین تا جنوبی ترین جای تهران، تنوع بیمار، بیماران ارجاعی از سراسر کشور، اساتید برجسته و مجرب پایه و بالینی است و دانشجویان می توانند ضمن آشنایی با بیماریهای مختلف، دانش و مهارت و توانمندی بالایی در آن کسب کنند.

در این نشست دکتر ضیایی معاون پژوهشی دانشکده پزشکی درخصوص طرح ها و موارد پژوهشی، دکتر نوری رئیس مرکز مشاوره دانشگاه درخصوص این مرکز، دکتر عظیمی مسئول تربیت بدنی دانشکده و عضو هیات علمی بخش زبان درخصوص نحوه رفتار استاد و دانشجو و نماینده شورای انضباطی دانشگاه در خصوص آیین نامه شورا سخنانی را ارائه داده و در پایان پنلی با حضور اعضای بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی، شورای صنفی، دبیر کانون ها ، انجمن علمی و خیریه دلخند برگزار شد و ضمن پرسش و پاسخ به معرفی کانون های دانشجویی و نحوه عضویت و مشارکت در آن پرداخته شد.

 در پایان این نشست به منظور ارتباط موثر و هرچه بهتر اساتید مشاور دانشکده پزشکی با والدین دانشجویان ورودی جدید، دیدار و گفتگویی میان اساتید مشاور و والدین در مرکز مهارتهای بالینی انجام شد و والدین دانشجویان به صورت خصوصی با استاد مشاور فرزند خود آشنا شده و جهت ارتباطات بیشتر درخصوص مسائلی که در شروع دوره تحصیلی مهم است به گفتگو نشستند.

تصاویر بیشتر


١٠:٤٤ - دوشنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٨    /    عدد : ٨٨٨٢٢    /    تعداد نمایش : ٦١٣خروج
 
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و
خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران میدان شهید شهریاری - خیابان کودکیار - دانشکده پزشکی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : Dean.medicalschool@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.