جمعه ١٦ خرداد ١٣٩٩ - 
  E-MAIL  
  HOME  
 ENGLISH  
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشکده پزشکی

با اقدامات انجام گرفته در دانشکده، رتبه دانشگاه از نظر آموزش مجازی در حال ارتقا است

دکتر عباس زاده مسئول آموزش مجازی دانشجویان دانشکده پزشکی و عضو هیات علمی گروه بیولوژی و علوم تشریح درخصوص اقدامات انجام شده در دوره شیوع بیماری کرونا توضیحات مبسوطی را ارائه داد.

ایشان درخصوص سامانه سما و فعالیت آن اظهار داشت: اولین اقدام انجام شده پس از شیوع بیماری، این بود که بسیاری از اساتید که سامانه سماء فعالی نداشتند فعال شدند. اساتید در دو بخش علوم پایه و بالینی قریب به  1000 نفر بودند که برای تمامی آنها سامانه سما را به روز کردیم زیرا اطلاعات مربوط به دروس دانشجویان در این سامانه قرار دارد. ایشان افزود: سامانه نوید از لحاظ DATAو بسیاری از آپشن های دیگر با سامانه سما متفاوت است. اقدام بعدی ما درارتباط با دانشکده مجازی بود که تمام اطلاعات مربوط به دانشجویان، اساتید و دروس را با همکاری آنان در سامانه نوید بارگذاری نمودیم.

مسئول آموزش مجازی دانشجویان دانشکده پزشکی درخصوص تعریف دروس تئوری بیان داشت: حدود 21 بخش بیمارستانی وجود دارد که درخصوص سه درس ماژور فارماکولوژی ، پاتولوژی و رادیولوژی و 18 زیرگروه آن به صورت مجزا هم از نظر دروس و هم از نظر اساتید تعاریفی انجام شد و به دانشجویان هم لینک آموزشی داده شد. درخصوص دروس تئوری بالینی که تعداد آنها هم 18 درس است برای آنها هم تعاریفی انجام گردید. وی در ادامه افزود: خصوصیات سامانه نوید از نظر آپلود دروس، ایجاد تکالیف و برگزاری آزمون ها به گونه ای است که توانستیم با استفاده از نرم افزارهای خاصی مانند adobe connect، jitsiو sky roomآزمون ها را به صورت آنلاین ارائه دهیم.

دکتر عباس زاده درخصوص دانشجویان Undergraduateو postgraduateو نحوه آموزش آنها اظهار داشت: دانشجویان Undergraduateدانشجویان پزشکی هستند که دروس آنها در مقطع علوم پایه با اساتید دانشکده برگزار میشد و اساتید در سامانه نوید دروس را آپلود می کردند و کلاسهای مجازی آنها تشکیل میشد. اساتید، پاورپویت های صدادار، پادکست ها و مولتی مدیا را در سامانه نوید بارگذاری نموده و برای تمامی دستگاه ها در دانشکده این کار صورت پذیرفت. ایشان افزود: درخصوص استاجرها، بخش ها و دروس تئوری بالینی برایشان تعریف شد و در حال حاضر اساتید درحال آپلود فایل دروس در سامانه هستند.

عضو هیات علمی گروه بیولوژی و علوم تشریح در ادامه درخصوص دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا نیز بیان داشت: در سایت دانشکده پزشکی برای این دانشجویان قسمتی به نام آموزش مجازی ایجاد شد که گروه ها در آن قسمت، دروس را بارگذاری نموده و البته همین دروس در سایت گروه های دانشکده نیز موجود است. بعلت اینکه تعداد دانشجویان postgraduateکمتر است برگزاری کلاس های آنلاین برای آنها راحت تر انجام شد و برخی گروه ها از دستیاران برای کمک به اساتید بهره جستند و روند پیشبرد کلاس ها به خوبی انجام شد. وی افزود: جلسات دفاع از پروپوزال و پایان نامه ها نیز در گروه ها به صورت آنلاین صورت گرفت.

دکتر عباس زاده در قسمتی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: اقدام مهمی که در این دوران انجام پذیرفت آموزش اساتید و دانشجویان برای چگونگی استفاده از سامانه ها بود که به دو روش انجام شد. اول اینکه بخش آموزش مجازی از طریق لینک هایی که در سایت دانشکده قرار داده بود نحوه مشاهده فایل ها و برگزاری آزمون ها را آموزش می داد و دوم اینکه کلاس های آموزشی برای اساتید برگزار شد تا از طریق کلاس های توانمندسازی بتوانند راحت تر با نرم افزارها کار کنند و نکته قابل توجه این است که ارتباط با نمایندگان دانشجویان و اساتید به طور مستمر برقرار است و درخصوص استفاده از سامانه نوید فیدبک دریافت می شود.

دکتر عباس زاده مسئول آموزش مجازی دانشجویان دانشکده پزشکی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: در حال حاضر روند آموزشی مناسبی در دانشکده مشاهده می شود ، تا قبل از این اقدامات رتبه دانشگاه رتبه مناسبی نبود ولی اکنون با توجه به اقدامات و تلاش های صورت گرفته در زمینه آموزش مجازی در دانشکده پزشکی، رتبه دانشگاه به 4 رسیده و این رتبه در حال ارتقاء است.


٢٠:٤٦ - جمعه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٩    /    عدد : ٩٢٠٤٨    /    تعداد نمایش : ١٧٤خروج
 
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و
خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران میدان شهید شهریاری - خیابان کودکیار - دانشکده پزشکی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : Dean.medicalschool@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.