جمعه ١٦ خرداد ١٣٩٩ - 
  E-MAIL  
  HOME  
 ENGLISH  
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشکده پزشکی

قابل توجه دانشجویان عزیز در مقاطع علوم پایه و کارآموزی پزشکی

دکتر عباچی زاده مسئول EDO  دانشکده پزشکی نکات آموزشی ترم اخیر را برای دانشجویان مقطع علوم پایه و کارآموزی پزشکی تشریح کرد.

با توجه به شرایط پیش رو در کشور و بخشنامه های وزارت بهداشت، نکات قابل توجه آموزشی در ترم اخیر به اطلاع می رسد:

* طبق آخرین ضوابط، پایان ترم جاری، آخر تیر ماه و بازه زمانی برگزاری آزمونهای پایان ترم از اول لغایت 15 مرداد ماه خواهد بود (نامه  شماره 265/500/د، 4/2/99 معاونت آموزشی وزارت بهداشت). البته در موارد خاص و با تصویب شورای آموزش، امکان تمدید محدوده زمانهای اعلام شده وجود دارد. بهمین جهت احتمال ادامه ترم تا اواسط مرداد و برگزاری آزمونها بطور فشرده در شهریور محتمل است و لازم است دانشجویان آمادگی لازم برای شرایط جدید را داشته باشند.

* طبق بخشنامه وزات بهداشت، در خصوص واحدهای کارآموزی، تاکید بر آموزش مجازی در اردیبهشت و خرداد می باشد تا در تابستان حضور در فیلدهای حضوری فراهم گردد. استفاده حداکثری از ظرفیت کلینیکهای ویژه در ساعات عصر و همچنین حضور کارآموزان در فیلدهای بالینی در قالب کشیکهای شبانه توصیه شده تا بازه زمانی دوره های یک ماهه کارآموزی را حداکثر تا 20 روز کوتاه نماید. (نامه  شماره 265/500/د، 4/2/99 معاونت آموزشی وزارت بهداشت). مسلم است کارآموزان عزیز باید آمادگی لازم را برای انطباق با شرایط جدید داشته  باشند.

* امکان حذف درس و یا کل ترم با درخواست دانشجو تا حداکثر یک هفته قبل از شروع امتحانات پایان ترم بلامانع بوده و دراین صورت ترم مذکور جزو سنوات تحصیلی دانشجو محسوب نمی شود. (نامه  شماره 265/500/د، 4/2/99 معاونت آموزشی وزارت بهداشت)

* ارزشیابی دانشجویان، حتی الامکان بر پایه سامانه نوید خواهد بود. (ماده 7 الزامات پیشنهادی ارائه دورس مجازی، دبیرخانه شورای عالی آموزش مجازی)

* در صورت درخواست دانشجویان و اساتید راهنما، امکان برگزاری جلسات دفاع از پایان نامه ها به صورت مجازی فراهم می شود. (نامه شماره 7176/500/د  مورخ 10/12/1398 معاونت آموزشی وزارت بهداشت)

- در صورت تایید ستاد ملی کرونا ارائه کلاسهای حضوری برای دروس باقیمانده و یا کلاسهای رفع اشکال دروسی که بطور مجازی برگزار شده است پس از تعطیلات عید فطر خواهد بود. ( نامه شماره 265/500/د مورخ 4/2/1399 معاونت آموزشی وزارت بهداشت)

*  برای آن دسته از دانشجویان پزشکی که واجد شرایط شرکت در آزمون جامع علوم پایه اسفندماه بوده و در ترم جاری مشغول به تحصیل بوده اند ادامه دوره براساس سوابق تحصیلی بوده  و گذراندن آزمون علوم پایه در این دوره ضروری نیست. ولیکن دانشجویانی که حد نصاب لازم برای ادامه دوره را نداشته و یا تمایل به بهره مندی از مزایای نمره و رتبه آزمون علوم پایه را دارند، می توانند در دوره بعدی این آزمون شرکت کنند. نحوه ارزیابی و محاسبه حد نصاب قبولی براساس سوابق تحصیلی با انجام محاسبات آماری لازم توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی و مدلسازی نمرات دانشجویان دوره های گذشته انجام خواهد شد. بدیهی است افرادی که حد نصاب لازم براساس سوابق تحصیلی را کسب ننمایند الزاما باید در اولین آزمون علوم پایه شرکت و در صورت عدم کسب نمره قبولی، دروس گذرانده مورد قبول واقع خواهد شد ولیکن تا شرکت مجدد آزمون و کسب نمره قبولی حق ادامه تحصیل نخواهند داشت. (نامه  شماره 265/500/د، 4/2/99 معاونت آموزشی وزارت بهداشت)

*  برای آن دسته از دانشجویان پزشکی که واجد شرایط شرکت در آزمون پیش کارورزی اسفندماه بوده و دوره را آغاز نموده اند، شرکت در امتحان پیش کارورزی ضروری نیست و نمره پیش کارورزی براساس سوابق تحصیلی محاسبه و لحاظ می گردد. ولیکن دانشجویانی که تمایل به بهره مندی از مزایای نمره و رتبه این آزمون را دارند، می توانند در دوره بعدی این آزمون شرکت کنند. برای آن دسته از دانشجویانی که براساس سوابق تحصیلی وارد دوره کارورزی می شوند، گذراندن موفق آزمون صلاحیت بالینی در پایان دوره کارورزی شرط فراغت از تحصیل خواهد بود. . (نامه  شماره 265/500/د، 4/2/99 معاونت آموزشی وزارت بهداشت).

*تاریخ های اولیه اعلامی آزمون های آینده به شرح زیر است:

          - تاریخهای  آزمون صلاحیت بالینی پزشکی : تاریخ 22/3/1399 و تاریخ 2/5/1399

- آزمون علوم پایه و  پیش کارورزی دانشجویان پزشکی: 20 شهریور 1399


١٢:٢٦ - دوشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٩    /    عدد : ٩٢٢٠٤    /    تعداد نمایش : ٤٥٦خروج
 
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و
خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران میدان شهید شهریاری - خیابان کودکیار - دانشکده پزشکی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : Dean.medicalschool@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.