پنج شنبه ٠٣ مهر ١٣٩٩ - 
  E-MAIL  
  HOME  
 ENGLISH  
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشکده پزشکی

تشریح وضعیت آموزش دانشگاه در سال تحصیلی جدید/ دروس تئوری به صورت مجازی آموزش داده می شود

مدیرکل امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی جزئیات وضعیت آموزشی دانشگاه در سال تحصیلی جدید را تشریح کرد.

دکتر سید عبدالصمد طباطبایی نژاد با تاکید بر این که حفظ جان دانشجویان اولویت اول دانشگاه است گفت: طبیعتا در شرایطی که با شیوع گسترده کرونا روبه رو هستیم، رویکرد دانشگاه ارائه آموزش های مجازی خصوصا در دروس تئوری برای تمام مقاطع دانشجویی است.

 

 وی ادامه داد: نیمسال تحصیلی جدید  از ۱۵ شهریورماه برای دانشجویانی که در دانشگاه حضور دارند، آغاز شده است.

 دکتر طباطبایی نژاد از تاخیر احتمالی آغاز آموزش مجازی و یا حضوری دروس در برخی رشته ها خبر داد و افزود: ممکن است در برخی رشته ها شروع کلاس ها به صورت مجازی و یا حضوری تا بازه یک هفته ای نیز به تاخیر بیفتد.

 مدیرکل امور آموزشی دانشگاه در مورد دانشجویان جدیدالورود نیز توضیح داد: اطلاع رسانی درباره دانشجویان جدیدالورود نیز در هفته های آتی پس از اعلام نتایج نهایی کنکور صورت خواهد گرفت، با توجه به عدم امکان تصمیم گیری با توجه به تغییر شرایط شیوع ویروس کرونا، تصمیم گیری درباره درباره حضور دانشجویان جدیدالورود، به زمان اعلام نتایج موکول خواهد شد. 

 وی با اشاره به این که پس از اعلام نتایج ، ثبت نام ها به صورت اینترنتی انجام خواهد شد تاکید کرد: پس از اعلام نتایج، نحوه شرایط حضور فیزیکی دانشجویان از سوی دانشگاه به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

  دکتر طباطبایی نژاد با بیان این که  آموزش های مجازی جایگزین آموزش های تئوری دانشجویان خواهد شد گفت: این موضوع یکی از مصوبات شورای آموزشی دانشجویان دانشگاه است.

 وی از ضرورت حضور رزیدنت ها و اینترن ها در بخش های مختلف درمانی خبر داد و گفت: دروس عملی نیز طبق مصوبات شورای آموزشی دانشگاه تا جای امکان  به صورت فیلم، اسلاید و یا حضور استاد به صورت تعامل الکترونیک صورت خواهد گرفت و در صورت لزوم حضور دانشجویان عزیز، حضور به صورت گروه های محدودتر خواهد بود.

 مدیرکل امور آموزشی دانشگاه ارائه دروس به صورت فیلم را یکی دیگر از راهکارهای موثر در آموزش ذکر کرد و افزود:  باید تا جایی که ممکن است  با کمک روش های مختلف تردد های غیرضروری و حضور دانشجویان حذف شود و حضور دانشجویان به زمان محدودتری کاهش یابد.

  دکتر طباطبایی نژاد درباره اسکان دانشجویان خوابگاهی نیز اظهار کرد: حضور دانشجویان طبق گروه بندی در خوابگاهها با کمترین حجم  و بیشترین بازدهی انجام می شود. 

 وی درباره دانشجویانی که در حال حاضر در مقاطع کارآموزی و کارورزی در مقطع پایه کارشناسی تحصیل می کنند نیز گفت:  به دانشکدهها این اختیار داده شده که زمان برگزاری دوره ها با حفظ ساعت درسی، کوتاه تر و ترددها کاهش یابد.

 وی با بیان اینکه حضور کارآموزان رشته پزشکی در بیمارستانها و مراکز درمانی امری ضروری است، خاطرنشان کرد: در مورد این دانشجویان هم کوتاه تر شدن زمان حضور هیچ منعی ندارد و این افراد می توانند با نظر دانشکده  خدمات را در ساعات کمتری در بخش ها ارائه دهند.

 وی بر ضرورت حضور دانشجویان در بخشهای کارآموزی پزشکی تاکید کرد و گفت: در مورد انترن ها، رزیدنت ها و دستیاران با توجه به اینکه این گروه خدمات درمانی ارائه می دهند لازم است در بیمارستان ها حضور کامل داشته باشند.

 وی افزود: در ترم جدید تاکید شده حداقل یک سوم دروس تئوری به صورت تعاملی الکترونیک برگزار شود.

 دکتر طباطبایی نژاد ادامه داد: در این ترم تمامی برنامه های آموزشی ضمن توجه به ظرفیت خوابگاهی انجام می شود.

 وی در پایان با اشاره به ارتقای چشمگیر آموزش های دانشگاه در مقایسه با ترم گذشته اظهار امیدواری کرد: پیش بینی می شود در ترم پیش رو خدمات مناسب تری در حوزه ارزشیابی آموزش ارائه شود.


٠٩:٥٩ - دوشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٩    /    عدد : ٩٦٣٨١    /    تعداد نمایش : ١٧٠خروج
 
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و
خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران میدان شهید شهریاری - خیابان کودکیار - دانشکده پزشکی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : Dean.medicalschool@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.