پنج شنبه ٠١ آبان ١٣٩٩ - 
  E-MAIL  
  HOME  
 ENGLISH  
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشکده پزشکی

15 اکتبر (۲۳مهر) روز جهانی شستن دست

15 اکتبر (۲۳مهر) روز جهانی شستن دست روزی است که با هدف بالا بردن آگاهی از شستشوی دست‌ها با صابون به عنوان عامل کلیدی در پیشگیری از بیماری، در سراسر جهان گرامی داشته می‌شود.

روز جهانی شستن دست، اولین بار در سال 2008 برگزار شد تا بیش از 120 میلیون کودک در 70 کشور جهان دست خود را با آب و صابون شستشو دهند. از سال 2008رهبران جامعه از این روز استفاده کرده­ اند تا سادگی و ارزش دستهای تمیز را نشان دهند.

دست ها از سلامت ما محافظت می کند و شستن دست ها با صابون کاری با اهمیت در بهداشت عمومی است که یک اقدام پیشگیرانه در دسترس و مقرون به صرفه ساده به حساب می آید.

دهان اولین راه ورود انواع ویروس ها، باکتری ها و میکروب ها است. بنابراین با درست و اصولی غذا خوردن و رعایت بهداشت می توانیم درصد بسیاری از احتمال آلوده شدن با ویروس، باکتری و میکروب را کاهش دهیم. همچنین شستن دست ها سالانه از هزینه درمان بسیاری از بیماری ها مانند از انگل، اسهال و…جلوگیری می کند.

در یک همه‌گیری جهانی مانند بیماری کرونا یکی از ارزان‌ترین، ساده‌ترین و مهمترین‌ راه ها برای پیشگیری از انتقال ویروس شستشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون است.

با رعایت مثلث پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا که شامل رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست هاست در نابودی این ویروس جهان گیر نقش موثری داشته باشیم.


١٧:٣١ - چهارشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٩    /    عدد : ٩٧٦٢٣    /    تعداد نمایش : ١٨خروج
 
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و
خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران میدان شهید شهریاری - خیابان کودکیار - دانشکده پزشکی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : Dean.medicalschool@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.