جمعه ١٤ آذر ١٣٩٩ - 
  E-MAIL  
  HOME  
 ENGLISH  
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشکده پزشکی

تقدیر از تلاشگران عرصه رادیولوژی به مناسبت فرارسیدن سالروز کشف اشعه ایکس

8 نوامبر مصادف با 17 آبان، سالروز کشف اشعه ایکس توسط رونتگن دانشمند آلمانی که به عنوان روز رادیولوژی نامگذاری شده، بهانه ایست برای تقدیر و پاس داشت از خدمات بی حد و اندازه پرتونگاران و تجلیل از تلاشگران عرصه رادیولوژی که در تشخیص و تسکین آلام بشری نقش مهمی ایفا نموده و علی رغم خطرات ناشی از پرتو، در خدمت به بیماران و جامعه پزشکی از هیچ کوششی دریغ نمی کنند.

به سبب تنوع خدمات مربوط به سلامت، افراد مختلف با تخصص های مختلف در این عرصه فعالیت دارند که هر یک نقش بسزایی در تامین اهداف سلامت ایفاء می کنند .

در این میان، تلاش همکاران پرتونگاری و رادیولوژی به عنوان افرادی که با کار دقیق خود به تشخیص بیماری ها توسط پزشکان کمک می کنند ستودنی ست .

کاربرد تکنولوژی رادیولوژی که تلفیقی است از علم و هنر، باعث شده تصویرنگاری جزء لاینفک علم پزشکی شود و پویایی این تکنولوژی به گونه‌ ای است که منجر به ساخت تجهیزات دو دهه اخیر شده که این تجهیزات دگرگونی عظیمی را در تشخیص و درمان بسیاری از بیماری‌ها فراهم کرده است.

امروزه درحالی که کرونا ویروس بلای جان مردم شده و زندگی را مختل کرده است شاه کلید تشخیص آن، تصویربرداری از ریه و اسکن قفسه سینه است. از این طریق ویروس زودتر شناسایی شده و درمان آن در مراحل اولیه شروع خواهد شد و همین موضوع نقش بی بدیل تصویربرداری را در جامعه امروز نمایان می کند.

دانشکده پزشکی ضمن قدردانی مجدد از تلاشهای ارزنده همکاران رادیولوژیست و پرتونگار، آرزوی سلامتی، سربلندی و توفیق روز افزون برای یکایک تلاشگران در عرصه رادیولوژی دارد.


٠٨:٣٤ - شنبه ١٧ آبان ١٣٩٩    /    عدد : ٩٨٣٢٨    /    تعداد نمایش : ٤٠٨خروج
 
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و
خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران میدان شهید شهریاری - خیابان کودکیار - دانشکده پزشکی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : Dean.medicalschool@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.