پنج شنبه ٣٠ دی ١٤٠٠ - 
  E-MAIL  
  HOME  
 ENGLISH  
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشکده پزشکی

بنیاد سی اف ایران با همکاری معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می کند

بنیاد سی اف ایران با همکاری معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران ، اقدام به برگزاری وبینارهای خانوادگی با حضور متخصصین صاحب نظر بین المللی این حوزه کرده است.

بیماری سیستیک فیبروزیز (که به اختصار سی اف نامیده می شود) شایعترین بیماری ارثی مغلوب در بین جمعیت سفید پوست جهان می باشد. در سی اف که مهمترین عامل بیماری مزمن ریوی در کودکان و نیز اکثر نارسایی های لوزالمعده در اوایل زندگی می باشد، درگیری اعضاء بدن به خصوص ریه و لوزالمعده مشاهده می گردد. بیش از 90 درصد از این بیماران به دنبال تخریب پیشرونده و نارسائی ریوی دچار آسیب جدی می گردند. هم اکنون در دنیا بیش از 70000 مورد ابتلا به سی اف داریم و تنها در مرکز سی اف بیمارستان طبی کودکان تهران، تاکنون حدود 1000 بیمار ثبت نام نموده و پذیرش شده اند.

با توجه به پیچیدگی های این بیماری که غالبا چندین عضو از بدن را درگیر می کند، ارتقای سطح علمی پزشکان و بیماران و آگاهی از آخرین پیشرفت های علمی دنیا در این حوزه، از اصول اولیه موفقیت آمیز بودن درمان آن می باشد. در این راستا و با توجه به وضعیت نه چندان مناسب این بیماران در ایران و نیز در راستای افزایش طول عمر و ارتقای کیفیت زندگی آنها، این بنیاد وبینارهای هفتگی سی اف را با مشارکت خانواده بیماران، پزشکان و متخصصین مطرح ملی و بین المللی در دستور کار قرار داده است.

سری جدید این وبینارها با حضور متخصصین مطرح جهانی از کشورهای انگلستان و آمریکا، از جمعه 17 دی ماه لغایت 15 بهمن برگزار می شود و مشکلات مهم بیماران سی اف مورد بحث و بررسی قرار گرفته و به سوالات بیماران، والدین و پزشکان با همکاری یک مترجم پاسخ داده خواهد شد.

علاقمندان جهت شرکت در این وبینارها و دریافت اطلاعات تکمیلی می توانند به وبسایت بنیاد سی اف ایران به آدرس زیر مراجعه نمایند.

www.cfiran.com

https://www.skyroom.online/ch/virtualtums/cf-iran.webinar

 


١٢:٠٩ - يکشنبه ١٩ دی ١٤٠٠    /    عدد : ١١٢٤٣٨    /    تعداد نمایش : ٣٦خروج
 
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و
خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران میدان شهید شهریاری - خیابان کودکیار - دانشکده پزشکی
کدپستی:  1985717443  
تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : Dean.medicalschool@sbmu.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.