يکشنبه ٠٥ تير ١٤٠١ - 
  E-MAIL  
  HOME  
 ENGLISH  
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشکده پزشکی

برگزاری بیست و سومین کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران

بیست و سومین کنگره بین المللی  میکروبشناسی ایران، توسط انجمن میکروبشناسی  ایران و با همکاری گروه های اموزشی و پژوهشی  دانشگاههای علوم پزشکی ایران و مراکز تحقیقاتی سراسر ایران برگزار میشود. این کنگره از هشتم الی دهم شهریور  ماه 1401 پس از 2 سال  از شروع اپیدمی کووید19بصورت حضوری در دانشکده پزشکی علوم پزشکی تهران برگزار خواهد شد.

به نقل از دکتر مژده حاکمی والا دبیر علمی کنگره و عضو هیئت علمی گروه میکروبیولوژی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، هدف اصلی از برگزاری این کنگره  فراهم نمودن محلی علمی و مناسب برای تبادل  اطلاعات و تجارب متخصصین  ایرانی  و خارجی  میکروبشناسی  پزشکی با یکدیگر و با دانشجویان مشتاق  و اطلاع از ظرفیتهای موجود در کشور می باشد.

 در این رویداد بین المللی، نه تنها از اساتید بنام ایرانی شاغل در بیمارستانهای دانشگاهی و دانشگاههای علوم پزشکی ایران بلکه از  اساتید بنام خارجی از کشورهای مختلف از جمله کانادا،  ایتالیا، یونان، آلمان سوئد، بلژیک ، استرالیا، امریکا ، هند و عمان نیز دعوت شده تا نتایج حاصل از پژوهشهای ارزشمند خود را به اشتراک گذارند. همچنین در طول برگزاری کنگره فرصتی برای حضور شرکت های دانش بنیان و معرفی محصولات و بیان تجارب آنها فراهم شده است. بعلاوه با برپائی نمایشگاه امکان معرفی محصولات و فراورده های میکروبی و آزمایشگاهی  توسط شرکت ها فراهم خواهد شد.

از مهمترین محورهای مورد بحث در این کنگره میتوان به وضعیت، درمان، واکسیناسیون و کنترل بیماری کووید19، کارافرینی و دستاوردهای تشخیصی ، بررسی بیماری های نوپدید و بازپدید از جمله بیماری آبله میمونی، فاژتراپی و اهمیت آن در درمان ، میکروبیوم و نقش پروبیوتیک ها در بیماریهای عفونی،  وضعیت عفونتهای ادراری و تازه های تشخیص و درمان و اهمیت بیماریهای عفونی در بیماران با نقص ایمنی و  .... اشاره نمود. همچنین دراین کنگره  علاوه بر ارائه مقالات بصورت سخنرانی و پوستر، کارگاههای مختلفی در زمینه تکنولوژی میکروبی با عناوین متعدد برگزار خواهند شد.

 این کنگره دارای امتیاز باز آموزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده و تاکنون بیش از 100 نفر در این کنگره ثبت نام کرده و چکیده مقالات خود را از طریق سامانه رسمی کنگره ثبت و ارسال نموده اند.

 در خاتمه باطلاع می رساند که علاقه مندان برای اطلاع از آخرین اخبار، نحوه ثبت نام و شرکت در کنگره می توانند به نشانی ismcongress.ir مراجعه نمایند.


١٢:٠٢ - شنبه ٢٨ خرداد ١٤٠١    /    عدد : ١١٧٧٥٧    /    تعداد نمایش : ٥٥خروج
 
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و
خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران میدان شهید شهریاری - خیابان کودکیار - دانشکده پزشکی
کدپستی:  1985717443  
تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : Dean.medicalschool@sbmu.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.