شنبه ٠٧ خرداد ١٤٠١ - 
  E-MAIL  
  HOME  
 ENGLISH  
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی

عیدسعید فطر بر تمامی مسلمان جهان مبارک باد

فرارسیدن عید سعید فطر ، عید پاکی قلوب و انفس را به تمامی مسلمانان جهان تبریک عرض می نماییم.

عید فطر  پایان ضیافت الهی رمضان و عید بزرگ عاشقان است . بندگانی که مشتاقانه و با اخلاص در این میهمانی عظیم الهی وارد شده و ضمن روزه داری و عمل به دستوارات الهی به تزکیه نفس و راز و نیاز با خدای خویش پرداختند و در این ایام  پرفضیلت و شبهای ارزشمند قدر به احیا و استغفار و دعا پرداخته، زنگار گناهان را از آیینه دلهای خود زدودند تا در مسیر تکامل و رسیدن به مقام قرب الهی گامهایی بلند بردارند . آری اینان در عید فطر پاداش بندگی و خویشتن داری و عبودیت خویش را از پروردگار متعال و میزبان این ضیافت الهی دریافت خواهند کرد.

حضرت علی(ع) در  خطبه عید فطر ؛ این روز عظیم الشان را به قیامت تشبیه کرده و فرمودند:

«ای مردم! عید فطر روزی است که نیکوکاران در آن پاداش می‌گیرند و زیانکاران و تبهکاران مایوس و ناامید می‌گردند. دنیا محل مسابقه است و آخرت زمان اجر گرفتن، بهشت جایزه برندگان این مسابقه و جهنم جزای بازماندگان است عید فطر شبیه‌ترین روز به روز قیامت است چون در قیامت عده‌ای که زیان‌کارند، تاسف می‌خورند و غضبناک می‌گردند و عده‌ای که نیکوکارند رستگار و متنعم به نعمت‌های الهی می‌شوند.»

در روز عید فطر  گویی مسلمانان دوباره و از نو متولد می‌شوند و طبق فرمایشات امیرمومنان علی(ع)؛ روزه‌داران در غروب آخرین روز ماه رمضان و شب عید فطر از تمام آلودگی‌ها و پلیدی‌ها پاک شده و کمترین پاداش خود که پاکی و پاکیزگی است را دریافت می نمایند. آری عید سعید فطر برای مسلمانان عید بزرگی است ؛ روزی که گرد هم می آیند، بغض‌ها و کینه‌هایشان تبدیل به دوستی و همدلی می ‌شود .مومنان در یک صف واحد نماز برپا داشته و اتحادشان با یکدیگر بیشتر می شود. عشق و محبت خود را به خداوند متعال ابراز کرده و به خاطر منّتی که بر آنان نهاده است، او را عاشقانه ستایش می کنند.  به راستی عید فطر حاکی از پیوند معنوی انسان با خدای خویش از یکسو و ارتباط  و همدلی وی با هم‌کیشانش از سوی دیگر می باشد.

انشاءا... طاعات و عبادات همگی مقبول درگاه باریتعالی باشد و با توشه ای پربرکت برگرفته از رمضان المبارکی که گذشت آماده گام برداشتن در مسیر تکامل و قرب الهی و اعتلای کشور باشیم.

عاشقان عیدتان مبارک باد


١٣:٣٠ - سه شنبه ١٤ ارديبهشت ١٤٠١    /    عدد : ٣٣٦٦٨    /    تعداد نمایش : ٧٥٠خروج
 
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و
خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران میدان شهید شهریاری - خیابان کودکیار - دانشکده پزشکی
کدپستی:  1985717443  
تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : Dean.medicalschool@sbmu.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.