شنبه ٢٩ مرداد ١٤٠١ - 
  E-MAIL  
  HOME  
 ENGLISH  
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشکده پزشکی

پیام تسلیت رئیس دانشکده پزشکی به مناسبت درگذشت استاد پیشکسوت دکتر فرخ شادان

دکتر عبدالرحیم نیک ضمیر رئیس دانشکده پزشکی در پیامی درگذشت دکتر فرخ شادان استاد پیشکسوت فیزیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است:

" درگذشت تاسف بار دکتر فرخ شادان استاد پیشکسوت فیزیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران موجب تاثر و تالم فراوان شد.

ایشان سال های متمادی در کسوت استادی دانشگاه به فعالیت مشغول بوده و خدمات بسیار ارزنده و شایان توجهی ارائه نمود که تلاش و خدمات ارزشمند این استاد گرانقدر در خاطره ها ماندگار مانده و از یاد نخواهد رفت.

دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن عرض تسلیت این ضایعه اندوهبار به خانواده داغدار ایشان، جامعه دانشگاهی، دوستان و همکاران آن مرحوم، از خداوند متعال برای آن مرحوم غفران الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی آرزومند است.

 

"دکتر عبدالرحیم نیک ضمیر

رئیس دانشکده پزشکی"

 

فرخ شادان، متولد سال ۱۳۱۵ شمسی در شیراز بود. وی تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در شهر تهران گذراند و در آبان ۱۳۳۹ شمسی از دانشکده پزشکی دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد.

 ایشان ادامه تحصیلات را در آمریکا گذراند و در سال ۱۳۴۳ به ایران بازگشت و دستیار رسمی در کارگروه فیزیولوژی دانشکده پزشکی دانشگاه تهران شد.دکتر شادان در سال ۱۳۴۶ استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران شد.

کتاب فیزیولوژی پزشکی اثر آرتور گایتون از ترجمه‌های اوست که در نخستین جشنواره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، جایزه کتاب سال را دریافت کرد.

مرحوم شادان به راستی عمر خود را وقف کارش نمود.  علاقه‌ی او به مباحث فیزیولوژی خارج از دایره وصف و شرح بود. آنانکه کلاس درس او را درک کرده بودند می‌دیدند که چگونه و با چه احساسی از قوانین فیزیولوژی صحبت می کند. در کلاس های عملی فیزیولوژی نیز این حس وصف‌ناشدنی در رفتار او هویدا بود. زندگی اش در کلاس درس، اطاق کارش در گروه فیزیولوژی و خانه‌ی محقرش خلاصه می شد. نزدیکترین افراد به او دانشجویان و همکارانش در گروه فیزیولوژی دانشکده‌ی پزشکی بودند. در حقیقت گویی او با این رشته از علم تا جان داشت زندگی کرد. روحش شاد


١١:٠١ - يکشنبه ٢ مرداد ١٤٠١    /    عدد : ١١٩٠٢٢    /    تعداد نمایش : ١٧٥خروج
 
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و
خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران میدان شهید شهریاری - خیابان کودکیار - دانشکده پزشکی
کدپستی:  1985717443  
تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : Dean.medicalschool@sbmu.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.