پیام رئیس دانشکده:

به نام او که عالم است و خالق علم

 

دانشکده علوم پزشکی شهید بهشتی با تلاش همکاران، اساتید عالم، کارکنان دلسوز و همت خود دانشجویان سالیان سال است که توانسته به موفقیتهای چشمگیری دست پیدا کند.

 قرار گرفتن اساتید در لیست های برتر بین المللی و کشوری، موفقیت دانشجویان در مسابقات قرآنی، موفقیت در المپیادهای علمی، دانشجوی نمونه کشوری و قهرمانی در مسابقات ورزشی کشوری و بین المللی تنها مثالهای اندکی از این مجاهدتها در سال های متمادی است.

 دستیابی به عالی ترین استانداردها در آموزش پزشکی، تحقیقات و مراقبت های درمانی با هدف ارتقاء سطح سلامت جامعه، از ویژگی های این دانشکده در جذب نخبگان کشور است.

رسالت این دانشکده، علاوه بر آموزش پزشکی، تربیت نیروهای کارآمد با هدف رفع نیازهای درمانی کشور وگسترش علوم پزشکی، انجام تحقیقات و انتشار نتایج آن از یکسو و استفاده از یافته ها در امر تشخیص، درمان، پیگیری بیماریها و ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به بیماران در بیمارستانهای آموزشی، ازسویی دیگر است. ایجاد رشته های تخصصی و فوق تخصصی جدید جهت رفع نیازهای آموزشی، پژوهشی و درمانی جامعه از دیگر سیاستهای جاری دانشکده می باشد.

این دانشکده در بخش آموزش و پژوهش فعال بوده و با توسعه این بخش ها در صدد ارتقاء سطح علمی و توانمند سازی اساتید هیئت علمی می باشد. ما همواره امیدواریم با ارتقاء مستمر استانداردهای اخلاقی و آموزشی، همچون گذشته، الگوی نمونه و پیشرو در امر آموزش پزشکی، تحقیقات و درمان کشور باشیم.

از اهداف کلان برنامه راهبردی دانشکده پزشکی، کارآفرین تربیت شدن فارغ التحصیلان، تولید دانش فنی، حمایت از تشکیل شرکت های دانش بنیان، ارتقاء دانشگاه به سطح مرجع علمی در زمینه های گوناگون و.... می باشد .

دانشجویان عزیز! دوران جوانی و مهلت استفاده از این فرصت گرانبهای خدادادی زود گذر و کوتاه می باشد و باید وجه همت اصلی شما در دانشگاه فراگیری علم و معرفت و سربلندی خانواده های چشم انتظار باشد.

نکته بعدی اهتمام به نقد سازنده است، اصالتاً هویت دانشجو و دانشگاه تحلیل و نقد امور است .  همه دانشجویان و دانشگاهیان با گرایشهای متفاوت در قالبهای شفاف و قانونی آزادند نظرات و راهکارهای تسهیل و بهبود امور دانشکده و دانشگاه را بیان نمایند.

در پایان ذکر این نکته را ضروری می دانم که اساتید فرهیخته، کارشناسان خدوم، کارمندان دقیق، مسئولین سخت کوش همگی موتور محرک دانشگاه بوده و اینجانب خاضعانه از تلاشهای متعهدانه شان تشکر نموده و خویش را موظف به قدردانی عادلانه از آنها می دانم. به این همکاران نیز سفارش اکید می نمایم تا از توفیق خدمت به جوانان پاک این سرزمین که نعمت بزرگی است نهایت بهره را برده و از هیچ کوششی دریغ نورزند.

 سلامتی و توفیقات روز افزون همه شما بزرگواران را از درگاه ایزد متعال مسئلت می نماید.


دکتر عبدالرحیم نیک ضمیر

رئیس دانشکده پزشکی

(دکترای تخصصی بیوشیمی بالینی و استاد دانشکده پزشکی/ آدرس ایمیل: Dean.medicalschool@sbmu.ac.ir  )

×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

تنظیمات قالب